Četvorka maksimalna

Posušje

Ovo kolo su otvorili u petak 14. avgusta u Orašju domaća istoimena ekipa i Bratstvo iz Gračanice, obje ekipe su na otvaranju sezone zabilježile pobjede.

Već u sedmoj minuti gosti su preko Kemala Hasića stekli prednost, 0:1, u 34 minuti Zvonimir Mikić je izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu u 66 minuti na asistenciju Elvedina Aletića, Husein Poturalić je ponovo doveo u prednost pulene trenera Nikole Nikića, 1:2. Pet minuta prije kraja susreta iz penala je Eldin Fačić postavio konačnih 2:2 .

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu je ostvarila ekipa kakanjskog Rudara u Hadžićima protiv Radnika. Kakanjci su u 11. minuti preko Faruka Gačana iz penala stekli prednost, 0:1, da bi u 41. minuti izjednačio Ljuca. U drugom dijelu susreta Kenan Derviškadić i Belmin Kobilica su riješili ovaj susret za goste za drugu pobjedu, 1:3 i lidersku poziciju.

Domaće pobjede su ostvarili bihaćko Jedinstvo koje je ponovo bili domaći i golom Dženana Haračića iz kaznenog udarca u 65. minuti zabilježili minimalnu pobjedu, 1:0, kao i GOŠK iz Gabele u mjesnom derbiju sa Čapljinom, 1:0, Sabahudin Jusufbašić, te bivši premijerligaš Posušje nakon gostujuće pobjede protiv TOŠK -a, na svom travnjaku su golovima, Vranjića i Buhača zabilježili pobjedu  od 2:0 protiv ekipe Slavena .

U Tešnju debitanti u ligi ekipa Vis Simm  Bau je zabilježila i drugu pobjedu protiv "domaćeg" TOŠK -a, Mirza Kovač i Nermin Hadžić su pogađali za nominalne domaćine, a Nuhanović za Tešnjake, 2:1.

Jedini duel bez golova u Konjicu su odigrali domaći Igman i bivši premijerligaš Travnik, Konjičani su imali terensku premoč, uz lošu realizaciju.

Rezultati,

Orašje : NK Orašje - NK Bratstvo  2:2 ( Mikić 34' Fačić 85' iz 11m./ Hasić 7' Poturalić 66' ).

Gabela: NK GOŠK : HNK Čapljina 1:0 (Jusufbašić 29' ).

Bihać :  NK Jedinstvo - NK Zvijezda 1:0 ( Haračić 65' iz 11m.)  .

Goražde : FK Goražde - FK Budućnost 3:2 ( Tatar 26' 49' Korjenić 60' /Mustafić 11' Salihović 57' )

Posušje : NK Posušje-  NK Slaven  2:0 ( Vranjić 20' Buhač  26'  ) .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - NK TOŠK 2:1 ( Kovač 14'  Hadžić 75' iz 11m. / Nuhanović 60') .

Hadžići : FK Radnik - FK Rudar 1:3 ( Ljuca 41' / Gačan 11' iz 11m. Dervišagić 52'  Kobilica 75' ).

Konjic :  FK Igman - NK Travnik 0:0   .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde