20.09.2020 Goran Filipović

Nova domaća pobjeda Progresa

Fudbaleri Progresa iz Kneževa pobijedili su ekipu Dubrava na svom terenu rezultatom 2:1.

Domaći su u ovu utakmicu ušli sa lošim nizom od dva uzastopna poraza, tako da je na domaćem terenu pobjeda bila imperativ. Ekipa trenera Dragana Glamočića je ozbiljno ušla u meč i već u 11. minuti dolazi do prednosti pogotkom Nemanje Kopanje.

Cijelo prvo poluvrijeme Progres je imao terensku inicijativu, ali do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćih.

Drugi dio igre momci iz Kneževa su počeli veoma dobro, u ranoj fazi poluvremena (53. minut) su udvostručili prednost. Gol je postigao Miljan Budić koji se na ovaj način izdvojio na čelu liste strijelaca sa sedam postignutih pogodaka.

Ostatak meča je protekao u mirnom ritmu, sve do 90. minute, kada Slaviša Vukajlović postiže pogodak za Dubrave, ali gosti nisu imali više vremena da se u potpunosti vrate u utakmicu. Na kraju pobjeda Progresa rezultatom 2:1.

U narednom kolu Progres putuje u Srbac na gostovanje ekipi Sloge, dok Dubrave gostuju u Čelincu.

Jedinstvo 0 : 2 Čelinac
Sloboda 2 : 0 Sloga (Trn)
OFK Brdo 2 : 0 Proleter
Laktaši 4 : 3 Borac
Polet 1926 2 : 1 Sloga (Srbac)
Progres 2 : 1 Dubrave