Veležu bodovi u Čapljini

Velež, u Čapljini

Tri od tri. Upravo ovako može se opisati Veležova rukometna jesen na prvoligaškom jugu. Sinoć su sa 7 golova razlike „Rođeni“ savladali svoje domaćine iz Rukometne Akademije Čapljina i na taj način učvrstili se u vrhu tabele sa 6 bodova.

Utakmica je svoju rezultatsku ne izvjesnost imala samo u prvim minutama. Međutim, nakon prvih 6-7 minuta meča, rukometaši Veleža napravili su razliku i do kraja utakmice zadržali vodstvo. Odlični golman Adnan Zuhrić i raspoloženi bek Mostaraca Nedžad Šapuh predvodili su Velež u 1. dijelu, gdje su Rođeni na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličnu igru. Zlatko Kreso na sebe je preuzeo nekoliko dobrih prodora koji su po pravilu završavali pogotkom ili izborenim sedmercem. Do sredine 2. poluvremena na semaforu je već bilo 6 razlike i bilo je izvjesno da nova 2 boda idu za Mostar.

Kod Veleža odličan šuterski učinak imali su Nedžad Šapuh sa 8 i Zlatko Kreso sa 7 pogodaka, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Goran Lasto sa 4 gola. Svakako treba izdvojiti još jednu odlično večer golmana Veleža Adnana Zuhrića koji je upisao 17 odbrana, od čega 12 u 1. poluvremenu.

RA Čapljina – Velež 20:27 (9:11)