XS
SM
MD
LG

Trebinjke savladale Jedinstvo Dženeks

Leotar 03

U 7. kolu Košarkaškog prvenstva BiH za žene ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Jedinstvo Dženeks" iz Tuzle 90:71 (24:18, 29:9, 14:24, 23:20). Ovo je četvrta pobjeda Malenih i izjednačile su se sa ekipom iz Tuzle po broju pobjeda.

Trebinjke su odlično odigrale prvo poluvrijeme i riješile ga u svoju korist rezultatom 53:27. Za razliku od prethodne utakmice u Zenici kad je prvi put sa "malenim" igrala Aleksandra Begenišić večeras je to izgledalo daleko bolje i uigranije, a to se i pokazalo u prvih 20 minuta igre.

Treću četvrtinu gošće su obile sa 14:24, a posljednjih deset minuta domaće igračice dobile su u svoju korist sa 23:20.

Kod pobjednika najefikasnija je bila Kešeljević sa 27 koševa, a dvije igračice imle su dabl-dabl učinak - Begenišić 23 koša i 12 skokova i Milaković 19 koševa i 13 skokova, a kod gošći Grifin je postigla 27 koševa, a Bučuk je imala dabl-dabl učinak od 16 koševa i 11 skokova.

Nakon utakmice osmijeh na licu trenera Milorada Nadaždina govorio je sve.

"Nisam sklon da hvalim moje igračice, ali prvo poluvrijeme bilo je savršeno. Taj ritam se vrlo teško mogao održati u trećoj i četvrtoj četvrtini jer sam odlučio dati standardnoj petorci vrijeme i prostor za uigravanje", rekao je Nadaždin. 

U narednom kolu Leotar 03 gostuje u Konjicu gdje će igrati protiv istoimene ekipe.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 27, Gudelj 13, Dostinić 4, Milaković 19, Begenišić 23, Krivokapić 2, Tasovac 2, Mrdić, Daković, Škrivan, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Jedinstvo Dženeks": Grifin 27, Feukić 11, Dž. Dedić 4, Bučuk 16, Mosley 7, Smajić, Šaćirović, L.Dedić, Razić 6. Trener: Mirza Oštraković.

Izvor:trebinjelive.info


Rudar Sport 48 : 80 Play Off Ultra
Brčanka 47 : 101 Feniks
Čelik 57 : 94 RMU Banovići
Igman 81 : 74 Konjic
Leotar 03 90 : 71 Jedinstvo Dženeks
Mladi Krajišnik 68 : 56 Džamper
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Feniks 6 6 0 12
2 Orlovi 6 6 0 12
3 Leotar 03 7 4 3 11
4 Jedinstvo Dženeks 7 4 3 11
5 Čelik 6 4 2 10
6 RMU Banovići 5 4 1 9
7 Mladi Krajišnik 6 3 3 9
8 Play Off Ultra 5 3 2 8
9 Brčanka 6 2 4 8
10 Džamper 7 1 6 8
11 Konjic 7 1 6 8
12 Igman 7 1 6 8
13 Rudar Sport 5 1 4 6