Minimalan poraz Sloge dva

DOBOJ – Rukometaši Sloge 2 poraženi su na domaćem terenu od Hercegovine iz Nevesinja 33:34. Slogaši su pružili odličnu igru u drugom poluvremenu nadoknadili minus od sedam golova sa poluvremena, ali ipak nisu uspjeli slaviti pobjedu.

Domaći su dobro otvorili utakmicu poveli 3:1 (3.minut). U 9.minutu Sloga je imala dva gola prednosti 6:4. A onda slijedi serija gostiju 5:0 za preokret 9:6. Novom serijom od pet uzastopnih golova Hercegovina u 24.minutu ima veliku prednost 15:8. Na odmor se odlazi sa vođstvom gostiju iz Nevesinja 19:12.

U nastavku Sloga je igrala odlično. Prednost su topili iz minuta u minut. Igrali su u serijama, napravivši tri serije od po 3:0, za izjednačenje 24:24 u 46.minutu. U tim trenucima igralo se gol za gol sve do 54.minuta. Ali onda sa dva uzastopna gola odličnog Miloša Maksimovića Sloga prelazi u vođstvo 31:30. Tri minuta prije kraja domaći imaju gol viška 32:31. A zatim sa tri uzastopna gola gosti imaju dva gola prednosti u posljednjem minutu 34:32. Nikola Nakić je u posljednjim sekundama postavio konačnih Sloga 2 – Hercegovina 33:34.

U domaćem taboru najefikasniji su bili Miloš maksimović sa 15 i Dušan Miličević sa 8, dok je pet golova dodao Nikola Nakić. Kod gostiju najefikasniji su bili Darko Dragović i Nemanja Ivanović sa po 7 golova.

SLOGA 2 – HERCEGOVINA 33:34 (12:19)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Adnan delić i Dejan Cvijić (oba iz Teslića). Delegat: Vedran Paleksić (Doboj). Sedmerci: Sloga 2 5(5), Hercegovina 7(5). Isključenja: Sloga 2 8, Hercegovina 4 minuta.

SLOGA 2: Đukanović, Ognjen Maksimović 4, Marinko Blagojević, Đurić, Miloš Maksimović 15(5), Milanović, Gavrić, Miličević 8, Savičić, Nikola Nakić 5, Igor Nakić, Gužvić, Marković, Spasojević, Bajović (15 odbrana, 2 sedmerca).

HERCEGOVINA: Vučić, Šarenac 5, Zurovac 2, Dragović 7(3), Babić 3, Stajić (9 odbrana), Višnjevac, Ivanović 7, Buha 4, Manigoda, Laketa 3, Kisić, Kovačević 3(2). Trener: Slobodan Gušić.

ORK Borac : Slavija
ORK BL : Bijeljina
Kozara (G) : Mladost
Derventa : Kotor Varoš
Sloga : Drina