Dobar rezultat Sloge u Estoniji (FOTO)

Rukometaši Sloge odigrali su neriješeno protiv estonske ekipe Viljandi u gostima rezultatom 20:20. Dobojlije su imale šansu da zabilježe pobjedu.

Sloga je na startu povela 3:0, domaći su se vratili i stigli do izjednačenja 5:5. Igrale su se čvrste odbrane, a bilo je dosta tehničkih grešaka na obje strane. Dobro je branio golman Sloge Milutin Bogdanović. Na idmor se odlazi sa rezultatom 9:9.

U nastavku se igralo čvrsto. U finišu domaći imaju dva gola prednosti. Ali Dobojlije stižu do poravnanja. Vladan Đurđević je  deset sekundi prije kraja promašio šut za pobjedu, odnosno zaustavio ga je golman domaćih. U preostalih nekoliko sekundi Viljandi nije realizovao zicer za pobjedu. Susret je završen bez pobjednika 20:20. Dobojski tim ima lijepu priliku da na svom terenu ostvari plasman u narednu rundu Evropskog kupa.

U redovima Viljandija najefukasniji je bio Koks sa 5 golova. U timu Sloge Vladimir Stanković je postigao pet golova, dok su po četiri gola postigli Dušan Miličević i Božidar Leković.

VILJANDI - SLOGA 20:20 (9:9)

Dvorana: Viljandi. Gledalaca: 100. Sudije: Filip Fahner i Lukaš Kubis (oba iz Poljske). Delegat: Aigis Mikucionis (Litvanija). Sedmerci: Viljandi 3(3), Sloga 2(2). Isključenja: Viljandi 2, Sloga 8 minuta.

VILJANDI: Keres, Pertelson 1, Kovit, Drogin, Mik Varik 2, Koks 5, Masalu 1, Ots, Basarab, Linso, Mihkel Lop 2, Mark Lop 1, Robert Lop, Rut 1, Voika 4, Ot Varik 3. Trener: Marko Koks.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović 1, Đurđević 3, Tulendić 1, Damjanović, Vladimir Stanković 5(2), Trifunović, Borislav Stanković 2, Zekić, Marković, Ristić, Nakić, Miličević 4, Leković 4, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.