Doboj preko Neimara do četvrtfinala Kupa BiH

Foto/ Sport i mladi

Futsaleri Doboja plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su večeras u Doboju savladali Neimare sa 5:4.

Prvoligaš iz Zenice se dobro držao na gostovanju kod Doboja, vodili su u drugom poluvremenu, ali na kraju pobjeda ipak ostaje u Doboju.

Doboj je poveo u 4. minuti kada gol Neimara pogađa Vladimir Džombić. Uzvratio je šest minuta kasnije Seldin Zatagić za izjednačenje, ali Almedin Bundavica vraća novo vodstvo Doboju. Pred sami odlazak na odmor Amir Baručija pogađa za 2:2 i sa tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Autogolom Envera Buljubašića Neimari dolaze do preokreta u 22. minutu, no novo poravnanje Doboju donosi Igor Mirković u 25. minutu.

Sjajna utakmica i vatromet golova nastavio se u 29. minutu kada Amir Baručija postiže drugi gol na meču za novo vodstvo Neimara.

Konačnu riječ na susretu ipak je imao doboj, u 33. minutu Vladimir Džombić drugi put pogađa za 4:4, a svojim drugim golom Almedin Bundavica u 35. minutu donosi pobjedu Doboju za prolaz dalje.

Plasman u četvrtfinale ranije su obezbijedili Mostar SG, Jahorina, Sloga, Bubamara, Čulin mlin, Salines i Hercegovina.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred