Partizan bolji od Zadra

Кошаркаши Партизана победили су Задар са 103:72 (21:16, 22:16, 27:23, 33:17) пред 5.434 гледалаца у Штарк Арени у мечу 14. кола АБА лиге.

После 13 одиграних утакмица, Партизан има 11 победа и два пораза и тренутно је други на табели АБА лиге, док је Задар десети са скором 4/10.

Најефикаснији у тиму Партизана били су Раде Загорац и Балша Копривица са по 17 поена, по 11 су додали дебитант Матијас Лесор и Родион Куруц, док су по десет постигли Алекса Аврамовић и Ален Смаилагић.

У пораженом тиму најбољи је био Томислав Буљан са 16 поена, Џастин Картер је убацио 14, а Домагој Вуковић десет поена.

Црно-бели су, предвођени расположеним Загорцем, већ на почетку прве деонице стигли до двоцифрене предности (12:2), Задар је серијом 10:0 изједначио, али је домаћи тим на први одмор отишао са пет поена предности - 21:16.

Изабраници Жељка Обрадовића су на полувремену имали плус 11, да би у трећој четвртини, уз шест тројки, стигли и до 17 поена вишка на свом конту, а у последњој је та предност расла до коначних 103:72.

Кошаркаши Партизана ће у наредном колу АБА лиге, већ у среду, дочекати Сплит, док ће Задар бити домаћин Студентском центру 12. јануара.