Velika minutaža za Slavijine klince: Sedam golova Luke Bozala u pobjedi Sokolova

Rukometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su večeras u prvoj utakmici 19. kola Prve lige Republike Srpske savladali Kotor Varoš na svom parketu 40:26.

Bila je ovo jedna mirna utakmica, gosti jesu bili u nekompletnom sastavu sa svega devetoricom igrača, uglavnom mlađih, no nasuprot sebe su u većem dijelu utakmice imali i mlade snage Sokolova kojima je Boris Tešanović ukazao veliko povjerenje.

Počela je Slavija sa svojom najjačom postavom, nedostajao je jedino Srđan Lale, te je stekla prednost, ali se gosti nisu predavali. Igrali su koliko su mogli i zadavali su probleme odbrani u prvoj polovini prvog poluvremena. Ipak, duža klupa, ali i kvalitetniji sastav, svakako, doprinjeli su tome da Slavija ima +10 na poluvremenu, 20:10. Bila je to prilika da Boris Tešanović "prazni" klupu, pa su nosioci igre danas uglavnom odmarali i gledali kako Slavijin mlađi naraštaj dobija utakmicu.

Istakao se posebno nadareni petnaestogodišnji Luka Bozalo. Postigao je on sedam pogodaka, a svojim odnosom prema igri pokazao je da je pred njim svijetla budućnost. Amar Herić je bio najefikasniji u Slaviji sa osam pogodaka, a Bojan Kovačević je postigao šest u prvom poluvremenu.  Još jedan Slavijin golobradi rukometaš, Filip Ždrale, postigao je tri pogotka, a Filip Blagojević dva. U strijelce se upisao i Nidal Salčinović.

Kod gostiju, Marko Bojić je postigao osam pogodaka.

RK SLAVIJA - RK KOTOR VAROŠ 40:26 (20:10)