Sokolovi brojali i do +35: Fenomenalna partija Slavije za finale prvenstva Republike Srpske

Košarkaši Slavije savladali su u majstorici polufinala prvenstva Republike Srpske Rogaticu 78:64. i tako osigurali plasman u finale protiv Budućnosti.

Pred samu utakmicu Slavija je dobila fantastičnu vijest, a to je da je Darko Damjanović za kojeg se vjerovalo da će gotovo sigurno propustiti ovu utakmicu, ipak stisnuo zube. Vidjelo se koliko prisustvo ovog igrača znači Slaviji i koliko igra Sokolova dobija sa njim jednu potpuno novu dimenziju.  Uz to i prepuna dvorana i prelijep ambijent doslovno je „progutao“ goste iz Rogatice.

Vrhunskom odbranom košarkaši Slavije su na muke stavili Rogatičane i za svaki poen su se gostujući košarkaši morali propisno namučiti i proliti mnogo znoji.  Nervozno je počelo sa obje strane. Važnost utakmice je okovala ruke u napadačkom smislu objema ekipama. I dok je Slavija uspjela da se opusti brzo, Rogatičani su imali dosta problema kod organizacije napada.

Iz Slavijine odbrane razvijalo se trčanje u napadu, no u prvom poluvremenu Sokolovi su se oslonili na šut, koji je konačno krenuo ekipu Aleksandra Damjanovića. Druga polovina prve četvrtine u potpunosti pripada domaćim košarkašima. Aleksandar Tunguz veže dvije trojke, a odmah nakon njega i Filip Njegovanović treću za 17:9, pa su Rogatičani bili primorani da zovu timeout. Boris Samardžić uspjeva da vrati jednu na dvije minute do kraja za 17:12 i bilo je to sve što su Rogatičani pogodili za narednih šest minuta.

I druga četvrtina nastavlja se u istom ritmu. Dušan Elez i Igor Bojović vežu trojke i sve je išlo na mlin Slavije, a prednost je samo rasla i narasla na maksimalnih +19 u prvom poluvremenu kada je Aleksandar Tunguz iz kontre pogodio svoju treću trojku u prvom poluvremenu za rezultat prvog poluvremena 45:26.

Nastavila je Slavija da melje Rogaticu i u trećem periodu igre. Držali su momci Aleksandra Damjanovića jako visok intezitet odbrane, nisu popuštali, a u napadu nastavili su da cijepaju mrežicu. Prednost je samo rasla, pa poslije poena Matije Šehovca odlaze i na maksimalnih 35 razlike, 69:34.

U četvrtoj četvrtini Sokolovi malo popuštaju gas, bilo je naravno teško i očekivati da takvu odbranu igraju svih 40 minuta, ali istovremeno i ubjedljivo vodstvo doprinjelo je tome, jer je postalo jasno da će Slavija u finale na megdan Budućnosti. Rogatica je to iskoristila, smanjila značajno zaostatak, ali ipak Slavija je imala preveliku prednost, pa na kraju završava 78:64.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Neven Damjanović sa 15 poena, Aleksandar Tunguz je ubacio 14, a Darko Damjanović 13.  Kod gostiju, Nemanja Okiljević je jedini bio dvocifren sa 26 poena.