Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Počinje Prva liga Republike Srpske za rukometaše

RK Sloga Prnjavor

Utakmicama prvog kola u subotu, 17. septembra počinje nova sezona u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske za rukometaše.

Treba istaći da su se poslije dužeg vremena u društvu najboljih ponovo našli igrači Sloge. Prnjavorčani će na premijeri, kao domaćini ugostiti Bijeljinu, a duel je na programu u nedjelju, 18. novembra sa početkom od 18.30 časova.

Od novih klubova tu je i Glasinac sa Sokoca koji je zamijenio domaćinstvo sa Kozarom, te će se ovaj susret odigrati u Kozarskoj Dubici (subota, 17. septembra u 20 časova).

Slavija dočekuje Derventu u duelu bivših premijeligaša, dok će Višegrad koji je prošle sezone dugo vremena bio jedno od oduševljenja sezone dočekati Mladost iz Banjaluke. 

Kotor Varoš će igrati protiv Borca, dok će Kozara iz Gradiške ugostiti Drinu.

Parovi 1. kola:

 

Subota, 17. septembar

 

Kotor Varoš – ORK Borac (17) – Janko Trnčić i Marko Džebo (Istočno Sarajevo) – Zoran Raca (Banjaluka)

Višegrad – Mladost (18) – Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj) – Srđan Jović (Doboj)

Slavija – Derventa (19) – Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko) – Boban Popović (Zvornik)

Kozara (KD) – Glasinac (20) – Vedran Šatordžija i Vladimir Barać (Banjaluka) – Predrag Dejanović (Prijedor)

 

Nedjelja, 18. septembar

 

Kozara (G) – Drina (18) – Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj) – Čedomir Đukić (Prijedor)

Sloga – Bijeljina (18.30) – Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka) – Vladimir Križanec (Banjaluka)


10 .kolo Prva liga RS
Bijeljina : Drina
Sloga : Kozara (KD)
Kozara (G) : Derventa
Glasinac : ORK Borac
Slavija : Mladost
Kotor Varoš : Višegrad
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Mladost 9 6 2 1 14
2 Slavija 9 7 0 2 14
3 Derventa 9 6 1 2 13
4 Kotor Varoš 9 6 0 3 12
5 Kozara (KD) 9 5 1 3 11
6 Višegrad 9 4 2 3 10
7 Drina 9 4 1 4 9
8 Bijeljina 9 4 1 4 9
9 Kozara (G) 9 3 1 5 7
10 ORK Borac 9 2 0 7 4
11 Glasinac 9 2 0 7 4
12 Sloga 9 0 1 8 1