Sudija bi da tuče igrače

Žepče

Samo u Bosni i Hercegovini ima da sudija ''poželi'' da se fizički obračuna sa igračima. To se desilo fudbalerima Žepča. NK Žepče je doživio poraz u šestom kolu Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine- grupe Centar protiv ekipe Koline sa 3:2,a nakon utakmice iz Žepča su se oglasili sa žestokim saopštenjem za javnost, gdje su ukazali na nevjerovatno ponašanje i greške glavnog sudije Senada Heljića i pomoćnog sudije Harisa Avdića.

Objavu prenosimo u cijelosti.

“Nažalost poraz danas 3:2.

Odlično smo ušli u utakmicu i došli do ranog vođstva u sedmoj minuti pogotkom Badnjara nakon asistencije Adžića. Domaći ubrzo dolaze do poravnanja. U 25. minutu domaći dolaze do prednosti nakon očigledno nedosuđenog ofsajda pomoćnog sudije Harisa Avdića. Drugo poluvrijeme odlična igra naših igrača. Dolazimo do poravnanja pogotkom Martinovića nakon odlične asistencije Tadića. Imali smo par prilika za preokrenuti utakmicu, međutim nismo iskoristili svoje prilike. A onda na scenu stupa glavni sudija Senad Heljić koji pokazuje na bijelu tačku iz samo njemu poznatih razloga. Utisak je da nikako nismo smjeli uzeti bod ili više s ovog gostovanja.

Po završetku utakmice dolazi do incidenta već pomenutog pomoćnog sudije Harisa Avdića i naših igrača. Pomenuti sudija se fizički htio obračunati s našim igračima ulaskom u gostujuću svlačionicu, međutim osiguranje je spriječilo veći incident. Avdić je već dolazio u sukob s našim igračima i prije 2 godine kada je našim igračima psovao majke u Vitkovićima”, napisali su iz Žepča.

Kolina 3 : 2 Žepče
Bosna 1 : 0 Moševac
Baton 0 : 0 UNIS
Borac 5 : 2 Azot
Usora 0 : 1 Čelik
Famos 0 : 0 Krivaja
Natron 2 : 0 Mošćanica
Rudar 2 : 1 Ilijaš