Braća Raonić režirala prvo slavlje Sokolova

Rukometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su u trećem kolu Prve lige Republike Srpske u dramatičnom meču savladali Drinu iz Zvornika 36:34.

Gosti su vodili veći dio meča, ali je Slavija u finišu okrenula na krilima braće Raonić, sjajnog golmana Adina i pivota Farisa, a kada je trebalo povući ukazao se Teodor Moćić i sa pet golova pomogao mladoj ekipi Slavije da stigne do prvog trijumfa u sezoni.

Trebalo je vremena izabranicima Borislava Mizdraka da dostignu radnu temperaturu. Tek u šestoj minuti imali su priliku za prvo slavlje nakon pogotka Blagojevića. Uglavnom je Drina diktirala tempo prvog poluvrmena i nošena sjajnim golmanom Danielom Sabljićem održavala prednost na svojoj strani, ali maksimalno do tri pogotka razlike. Sa tom maksimalnom prednošću se i otišlo na poluvrijeme, 14:17.

Imali su i jedni i drugi velike prigovore na suđenje para Saša Bijeljić - Miroslav Tovilović, ulagali su proteste kod delegata Jovića, a Sabljiću se početkom drugog poluvremena otela i rečenica "Misle ako su sa Premijer lige da mogu šta hoće", a poslije utakmice moglo se čuti da se spremaju i žalbe na suđenje.

Na startu drugog poluvremena Drina odlazi i na maksimalnih +4, 15:19, ali Slavija, koja je u drugom poluvremenu bila lišena usluga Igora Beribake zbog povrede, malo po malo se vraća u utakmicu. Imali su domaći više puta napad za izjednačenje, ali su kao po pravilu nekom greškom ostavljali loptu gostima i ostajali bez izjednačenja. Do prvog izjednačenja na utakmici Sokolovi dolaze u 42. minuti, 26:26, a poslije toga i do prvog vodstva, 27:26. Promijenio je Mizdrak svu trojicu mladih golmana, počeo sa Raonićem, nastavio sa Gajovićem i Crnogorcem, a onda vratio Adina Raonića na gol i to je bio pun pogodak. Odbranio je neke zicere gostima, a u napadu njegov stariji brat je surovo kažnjavao pukotine u odbrani.

U posljednji minut utakmice Slavija ulazi sa +2, 35:33 i čak dva igrača manje, gosti smanjuj na -1 i ostaje 29 sekundi za napad Slavije. Loptu je uzeo Teodor Moćić sa namjerom da je sačuva, ali pronalazi prostor i da postigne gol za konačnih 36:34.

Najefikasniji u redovima Slavije bio je Faris Raonić sa 10 golova, a šest je postigao Nikola Jelisić. Adin Raonić na golu je sakupio 11 intervencija. Kod Drine, Stefan Ristanić i Nemanja Mijatović su po sedam puta pogađali mrežu, a Markanović i Petković po šest. Na golu, Daniel Sabljić je imao 15 uspješnih intervencija.

SLAVIJA - DRINA (Z) 36:34 (14:17)
Sportska dvorana "Slavija"
Gledalaca: 150
Sudije: Saša Bijeljić i Miroslav Tovilović (Doboj)
Sedmerci: Slavija 6(4), Drina 4 (3)
Isključenja: Slavija 14 minuta, Drina 16 minuta

SLAVIJA: A. Raonić 11 odbrana, Gajović 4, Crnogorac 4, Blagojević 2 gola, Mirković 2, Domazet 5, P. Tešanović 2, Beribaka 4, Jelisić 6, F. Raonić 10, Moćić 5

DRINA: Sabljić 15 odbrana, Kulić 2, Mijatović 7 golova, Markanović 6, Popović, Petković 6, Feres, N. Tomić 3, B. Tomić, Ristanić 7, Karahodžić 3, Bajrić 2, Erkić, Kikić

Bijeljina 35 : 33 Višegrad
Kotor Varoš 21 : 25 Mladost
Slavija 30 : 24 ORK Borac
Glasinac 21 : 28 Derventa
Kozara (G) 33 : 32 Kozara (KD)
Sloga 28 : 24 Drina