Ekvador bolji od Katara

Ekvador /Foto: Fejsbuk FIFA

Domaćin Mondijala Katar je na startu Svetskog prvenstva poražen od Ekvadora 0:2. Čovek odluke kapiten južnoameričke selekcije Ener Valensija, čovek sa brojem 13 na dresu!

VAR je spasao Katar u trećem minutu, kada je Valensiji poništen gol, ali 13 minuta kasnije nije mogao.

Ponovo je po golmana Al Šeba bio koban Valensija. Dobio je pas u prostor, kad je krenuo da zaobilazi golmana Katara, on ga je oborio, sudija Orsato je pustio prednost, ali kada u nastavku akcije Ekvador sa pet metara nije dao gol Italijan je pokazao prstom na belu tačku.

Ener je u 16. minutu pogodio za 1:0, Valensija je na 75. meču u nacionalnom dresu dao 36. gol. Bio je to prvi gol na 22. Svetskom prvenstvu u fudbalu.

Posle pola sata igre prednost Ekvadora je duplirana.

U 31. minutu i treći gol Valensije, drugi priznati, za 2:0 za Ekvador.

Lopta je u kazneni ubačena sa desne strane od Presijada, na devet metara skočio je Ener Valensija i glavom loptu poslao u desni ugao gola, bacio se golman Al Šeb, ali je ostao kratak.

Katar je do kraja meča bio inferioran, na razočarenje domaće publike.

U Ponedeljak se Mondijal nastavlja mečevima u A i B grupi. Od 14 časova igraču Engleska – Iran, od 17 Senegal – Holandija, a od 20 SAD – Vels

Izvor:sportrski žurnal

Katar 0 : 2 Ekvador
Senegal 0 : 2 Holandija