Francuska i Australija idu dalje

Francuska i Australija igraće u osmini finala Mundijala u Kataru! Francuzi su porazom od Tunisa 1:0 završili grupu D, ali je Dešam odmarao zvijezde za osminu finala. Uzbudljivo je bilo u drugom meču, Australija je minimalnim rezultatom savladala Dansku i sad čeka prvoplasiranu ekipu iz grupe C u nokaut fazi.

Zatresla se mreža Stiva Mandande u 8. minutu. Golmana Francuske savladao je poslije prekida Gandri, međutim defanzivac Tunisa bio je u ofsajdu. Tunis je bio mnogo bliži golu Francuske, ali nije bilo golova u prvom poluvremenu. Treba istaći da su "trikolori" počeli utakmicu sa rezervama.

U 58. minutu Tunis je poveo pogotkom Vabija Hazrija. Škiri je ukrao loptu Fofani na centru, a onda je uslijedio slalom napadača Monpeljea.

Uveo je Dešam u nastavku Mbapea, Grizmana i Dembelea, ali uzalud.

TUNIS – FRANCUSKA 1:0

/Hazri 58/

Doha, Stadion: Edukejšn siti

Sudija: Metju Konger (Novi Zeland)

TUNIS: Damen – Gandri, Meriah, Talbi – Kešrida, Škiri, Lajduni, Malul – Ben Sliman (od 83. Abdi), Ben Romdan (74. Šaleli) – Hazri (60. Džebali)

FRANCUSKA: Mandanda – Disasi, Varan (63. Saliba), Konate, Kamavinga – Veretu (63. Rabio), Čuameni, Fofana (73. Grizman) – Genduzi (79. Dembele), Koman (63. Mbape), Kolo Munani.

Mreže su mirovale na poluvremenu i u drugom susretu između Australije i Danske. Danci su pokušavali, pritiskali ali bez prave šanse za gol.

Australija je stigla do gola u 61. minutu pogotkom Metjua Lekija poslije sjajnog šuta iz kontranapada. Po zemlji, u dalji ugao. Pokušali su Danci da dođu do preokreta, ali bez uspjeha.

AUSTRALIJA – DANSKA 1:0