Partizan nastavlja seriju poraza

Partizan Mozzart Bet je nakon neizvesne završnice ostao bez pobede u Vilerbanu. U 13. kolu Evrolige, crno-beli su imali dva poena zaostatka i napad u poslednjih 9 sekundi meča, ali je nakon izgubljene lopte Nanelija, domaći tim realizovao još dva slobodna bacanja i tako potvrdio pobedu. Na kraju, Asvel - Partizan Mozzart Bet 91:87.

Od početka meča, timovi su se smenjivali u vođstvu a efikasna prva četvrtina je završena rezultatom 25:25. Posle 20 minuta igre, Partizan Mozzart Bet je imao pola koša prednosti, da bi u trećoj deonici domaći tim stekao 7 poena prednosti pred poslednji period.

U četvrtoj četvrtini se vodila velika borba u kojoj su beogradski crno-beli došli do preokreta i vođstva 77:78 na šest minuta pre kraja. Potom su Naneli i Lesor ponovo doneli 1 odnosno 2 poena prednosti Partizanu na 3 minuta do kraja, da bi Dante Egzum realizovao 2 slobodna bacanja za 86:86 na 53 sekunde pre kraja.

Tada je prvo Nando De Kolo realizovao jedno slobodno bacanje za 87:86, da bi mu na isti način uzvratio Naneli za 87:87, 22 sekunde pre kraja susreta. Usledio je faul Papapetrua i dva realizovana slobodna bacanja De Koloa, pred već opisanu završnicu u kojoj je domaći tim došao do pobede.

Konferenciju za medije održanu posle večerašnje utakmice, trener Partizana Mozzart Bet, Željko Obradović je započeo konstatacijom:

"Faul na najboljem izvođanju slobodnih bacanja...Posle toga, pokušali smo da reagujemo na tajm-autu, da bismo pogodili. Ali nismo šutirali. Isto se desilo i u poslednjoj utakmici koju smo igrali pre dve večeri. Isti problem – nismo šutirali. Ali, generalno...Ako je tim bio u poziciji da dobije utakmicu, znači da se borio, da je pokušavao. Nije bilo dovoljno. I tako je iz utakmice u utakmicu. Ne znam više koliko, možda osam utakmica, smo izgubili na isti način. Teško je za sve nas.Naravno, čestitke Asvelu. Bili su srećniji, pametniji... Šta god. Tako je kako je", poručio je Obradović.

Asvel: Metjus 14, Noua 9, Kahudi, Diot 3, Rišačer, De Kolo 32, Fal 7, Lajti 9, Obašon 5, Kartrajt 7, Pons

Partizan Mozzart Bet: Vukčević, Ledej 10, Panter 7, Smailagić 2, Papapetru 7, Egzum 26, Brodzijanski, Naneli 11, Lesor 15, Trifunović, Anđušić 6, Madar 3.

(Foto: EuroLeague, video: ASVEL)