Partizan savladao Fener

FENERBAHČE – PARTIZAN 72:73 (19:16, 18:17, 20:18, 15:22)

Istanbul - Dvorana: Ulker: Sudije: Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Emilio Perez.

FENERBAHČE: Birsen 2, Hazer, Vilbekin 14, Edvards, Mahmutoglu 3, Hejs-Dejvis 9, Pjer 13, Džekiri 8, Gudurić 4, Buker 8, Kalates 11, Antetokumpo. Trener: Dimitris Itudis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 8, Avramović 6, Panter 12, Smailagić 4, Papapetru 5, Egzum 10, Naneli 5, Lesor 12, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7. Trener: Želimir Obradović.

Nizao je Partizan evroligaške poraze, dok mu na megdan nisu izašli istanbulski velikani Efes i Fener.

Prvo je u grotlu Štark arene pao prvak Evrope Efes, a onda na Bosforu i Fenerbahče – 73:72, bivši tim trenera Željka Obradovića.

Partizan je dobio drugi meč u nizu, ali i Aleksu Avramovića, koji se vratio na teren posle teške povrede i višemesečnog oporavka. Upravo je plej Parnog valjka u finišu bio čovek odluke sa pogođenim slobodnim bacanjima i uhvaćenim jednim otpatkom kada se meč lomio.

Startnih 8:2 za Fener brzo je Partizan anulirao. Ipak, domaćin je držao od tri do šest poena prednosti do prelaska između prve i druge četvrtine, kada su crno-beli serijom 7:0 došli do prednosti 23:19.

Neizvesna bitka i u drugom kvartalu, Partizan je imao minimalnu prednost do dva minuta pred poluvreme (33:32), a onda su Beograđani malo zapeli, pa je Fenerbahče serijom 5:0 u poslednjih 112 sekundi došao do +4 na poluvremenu (37:33).

Partizan je loše počeo drugo poluvreme, u 24. minutu domaćin je prvi put stigao do dvocifrene prednosti posle kontre i polaganja Pjera – 47:37.

Kola su krenula nizbrdo, pa je trener Partizana morao da posegne za rekovalescentom Aleksom Avramovićem.

Nije se puno popravila igra crno-belih do kraja kvartala, ali ni Fener nije blistao, pa je Partizan ostao na samo -6 (51:57) pred ulazak u poslednju deonicu.

Početak poslednje deonice pripao je beogradskom timu, samo dva poena Fenera za četiri minuta, a onda je Papapetru u 34. minutu trojkom vratio prednost Partizanu – 60:59 i najavio još jednu dramatičnu završnicu.

Poveo je Fener u finišu 70:66, a onda je na „gurke“ dva napada Partizana, uz mnogo sreće i mekan obruč, uspešno rešio Ledej, pa je 83 sekunde pre kraja bilo nerešeno, kao i na početku meča – 70:70.

Dva uspešna bacanja Bukera, pa dva Avramovića, 28 sekundi pre kraja opet nerešeno – 72:72.

Vilbekin dobar u prodoru, ali loš u šutu, lopta je ostala na obruču, Partizan je imao poslednji napad. Avramović je fauliran tri sekunde pre kraja, promašio je prvo bacanje, pogodio drugu za prednost Partizana 73:72.

Tajm-aut za Fener, loše potom izvedena lopta i izgubljena, faul sekund pre kraja na Papapetruu, promašio je oba bacanja, uhvatili su crno-beli loptu, vreme je isteklo i Partizan je pobedio.

U 16. kolu Evrolige Partizan 29. decembra u Štark areni dočekuje minhenski Bajern.