Sloga lako u Maglaju, ubojit Stanko Stanković

Rukometaši Sloge su lakše nego što se očekivalo u gostima savladali komšijsku ekipu Maglaja rezultatom 35:29. Bila je ovo utakmica prvog pretkola Kupa Bosne i Hercegovine i tako su se plasirali u drugu rundu. Dobojlije su od samog početka nametnule svoj ritam igre, nijednog trenutka nisu dozvoljavali domaćem timu da ih ozbiljnije ugrozi.
Sloga je utakmicu otvorila vođstvom 3:1. U 10.minutu bilo je 6:3 za Slogu. Domaći su u 16.minutu došli na gol zaostatka 7:8. A onda Sloga pravi seriju 3:0 i odlazi na četiri gola viška 11:7. Sloga je igrala, odlično, nadahnuto, lepršavo i raspucano. Dva minuta do odlaska na odmor Sloga je imala velikih osam golova prednosti 18:10. Nakon isteka prvih pola sata igre Sloga je imala vođstvo 18:12.
U drugom dijelu Maglaj je zaigrao, angažovanije i znatno bolje. U 37.minutu prepolovili su svoj zaostatak na minus tri 18:21. U 42.minutu domaći su stigli do dva gola minusa 22:24. To je bilo sve što su uspjeli, Sloga je dodala gas i ponovo ubrzala igru i povećala rezultat. Serijom 5:0 Sloga u 50.minutu stiže do rekordnih devet golova prednosti 32:23. Time su stavili tačku na ovu utakmicu, mirno su je priveli kraju za veliku pobjedu 35:29. Sloga će u drugom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine već u srijedu prvog februara dočekati ekipu Vogošće.
Dobojski tim su do pobjede u Maglaju predvodili odlični i u ovom meču ubojiti Stanko Stanković sa 10 golova, te Dušan Miličević sa 7, šest golova je dodao kapiten Bojan Tulendić. Kod domaćih njefikasniji su bili Emir Bajraktarević sa 6, te Boris Bosić, Amar Kendić i Damir Kadrić sa po četiri gola.

MAGLAJ - SLOGA 29:35 (12:18)

Sportska dvorana u Maglaju. Gledalaca: 400. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Slaven Tomić (Ljubuški). Sedmerci: Maglaj 4(2), Sloga 1(1). Isključenja: Maglaj 8, Sloga 8 minuta.
MAGLAJ: Ćatić, Hadžić 2, Omeragić, Suljaković 2, Kendić 4(1), Velagić 1, Bajraktarević 6, Karabegović 2, Ridžal, Boris Bosić4(1), Omahić, Đorđe Bosić, Krpić 1, Hasić, Kadrić 4, Ćosić 3. Trener: Adnan Đerzić.
SLOGA: Bogdanović, Blagojević, Stojanović 2, Đorđević 5, Stanković 10, Marković, Tulendić 6, Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 3, Simić, Ristić 1, Miličević 7, Maričić, Dejanović, Knežević, Bajović. Trener: Miljan Stanić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća