Bankari porazili Naprijed

Mrkonjić Grad - Fudbaleri Sloboda Nova Banka i Naprijeda iz Banjaluke odigrali su dobar kontrolni meč na „Lukama 2“. Sloboda je slavila rezultatom 2:0.

Bilo je dosta trke, dobrih akcija, prodora, po nekada i oštrih duela... Svega fudbalskog , za stotinjak zaljubljenika u fudbalsku igru po zubatom suncu.

Mrkonjićani su bolje otvorili meč i sa dvije brze akcije zaprijetili odbrani Naprijeda, sa kojom je  komandovao nekada jedan od najboljih Slobodinih fudbalera Boja Kremenović.

Iz jedne brze akcija domaćeg sastava u 15 minutu, neko od odbrambenih fudbalera Naprijeda izbacio je loptu u korner, a nakon ubacivanja  najbolje  se snašao štoper Vlado Koprivica i loptu ubacio u mrežu Dobrijevića.

Mrkonjićani su u prvom poluvremenu još u tri navrata ozbiljno zaprijetili golman gostiju, ali nije bilo precizne završnice.

Fudbaleri Naprijeda pokušali su da brzim kontraudarima ugroze domaćeg golmana Davida Stjepanovića, ali bez konkretne završnice.

U drugom poluvremenu treneri Marko Tešić i Nebojša Anđelić promiješali su malo karte. Domaći strateg u „vatru“ je ubacio poletarce, odnosno igrača koji se bore za mjesto u prvoj postavi.

Na trenu se ništa značajnije nije promjenilo, pa su Mrkonjićani u 50. minutu po drugi put zatresli mrežu Dobrijevića. Bila je to tečna akcija domaćeg sastava po lijevoj strani i idealno ubacivanje lopte na drugu stativu, gdje je sačekao Predrag Zekanović i smjestio u mrežu gostiju.

Trener domaćeg sastava Marko Tešić, kaže može biti zadovoljan igrom svog tima.

-U ovom meču dali smo šansu svima  da igraju. Već sada se nagovještava neki startni sastav. I u  naredna dva meča daćemo priliku svima da igraju. Vjerujem da ćemo do generalke sa Travnikom imati jasnu sliku o cjelokupunoj ekipi. Imao tu još dva, tri igrača koji su povrijeđeni. Ovi igrači što su igrali šezdeset minuta djelovali su dobro, kao i ova djeca što su igrali trideset minuta. Sve u svemu možemo biti zadovoljni - kaže Tešić.

Trener gostiju Nebojša Anđelić, i pored poraza zadovoljan je igrom svog tima.

-Imali smo šest treninga i ovo nam je prva utakmica. Ja ko novi šef stručnog štaba još se upoznajem  sa igračima, a momci još prilagođavaju na  novi sistem igre. Što se tiče današnje utakmice mi možemo poprilično biti zadovoljni. Mi ciljano igrom utakmice sa prvoligaškim ekipama. Mislim da smo mi danas bili više nego korektni u polju. Sloboda je zasluženo pobijedila. Želim da naglasim da mi nismo ni u jednom trenutku bili totalno n podređenom polažaju. Mi možemo biti zadovoljni današnjom utakmicom. U narednoj sedmici se okrećemo treninzima i narednom protivniku ekipi Ljubića. Mislim da će ekipa Naprijeda biti dora i kompaktna - kaže Anđelić.

Slaven 1 : 2 Lijevče
Bratstvo 4 : 2 Sloga
Lauš 3 : 0 Svodna
Polet Krajišnik 5 : 0 Krajina
Plamen 3 : 2 Sloga DIPO
13 Skojevki 3 : 5 Budućnost
Naprijed 3 : 0 Mladost