Zvezda u finalu Kupa, Čair "progutao" Partizan posle +18

Partizan – Crvena zvezda 75:83 (21:15, 23:19, 14:25, 17:24)

Niš - Dvorana: Čair. Gledalaca: 5.000. Sudije: Nikolić, Ćalić, Obrknežević.
PARTIZAN: Vukčević, Ledej 16, Drezgić, Avramović 3, Panter 12, Smailagić, Egzum 8, Mikić, Naneli 19, Lesor 13, Trifunović 2, Anđušić 2. Trener: Želimir Obradović.
CRVENA ZVEZDA: Vildoza 15, Lazarević, Kampaco 12, Mitrović 11, Lazić 3, Martin 2, Dobrić 4, Nedović 14, Marković, Kuzmić, Petrušev 14, Bentil 8. Trener: Duško Ivanović.
Crvena zvezda će braniti trofej u Kupu Radivoja Koraća!
U polufinalu su crveno-beli gubili 18 razlike, ostali bez isključenog trenera Ivanovića u 12. minutu, ali su se vratili i nadjačali najvećeg rivala u drugom poluvremenu. Sledi im finale sa Megom u subotu u 21 čas.
Dugo se igralo koš za koš, a kada je Partizan stigao do manje prednosti Zvezda je ostala bez trenera.
U 12. minutu isključen je Duško Ivanović zbog dve vezane tehničke, bunio se, a sudije su odreagovale, štiteći sebe.
Ubrzo je trojkom Nanelija u 15. minutu Partizan došao do dvocifrenog plusa (31:21). Malo potom stigli su crno-beli i do +15 trojkom Nanelija - 40:25.
Kada je u 18. minut Panter iz naskoka iz kornera pogodio za 44:26 činilo se da je Zvezda gotova i da ne može da se vrati posle -18, ali…
Do poluvremena dva minuta, dovoljno da Partizan naniže greške i brzoplete napade, a da Zvezda serijom 8:0 dođe na samo -10 na poluvremenu (44:34).
Početkom drugog poluvremena trojka Kampaca u 23. minutu i prilazak na 40:47, konačno su crveno-beli bili ispod dvocifrenog minusa. Usledila je i trojka Vildoze u 24. minutu za 45:50.

Taman se Zvezda krenula približavati, a onda je Naneli pogodio uz faul za 58:51 u 27. minutu.
Usledila su dva možda ključna poteza koja su meč okrenula na Zvezdinu vodenicu, Ledejev četvrti faul u napadu, a onda i Egzum ubrzo potom takođe pravi svoj četvrti faul, i to u napadu.
Partizan se pogubio, a Zvezda je sinula. Petrušev sa pet vezanih poena, trojkom, vraća Zvezdi prednost (59:58) pred poslednju deonicu.
Petrušev je nastavio u istom ritmu u poslednjoj četvrtini, probio i pogodio za 61:58. Seldi trojka Nedovića za 64:60, pa opet Petrušev za 66:60, a onda dalekometna trojka Nedovića za 69:60.
Sledi i prekid. Sudije i delegat su otišli u svlačionicu zbog previše ubačenih predmeta u igralište.
Zvezda je nakon pauze nastavila u istom ritmu.
Za 75:64 pogodio je Mitrović, bila je to prva dvocifrena prednost Zvezde.
Ipak, nije se Partizan lako predao. Trojka Pantera za 73:77 i nadu dva minuta pre kraja.
Ipak, uzvratio je istom merom Vildoza, pogodio je tri bacanja nakon faula u šutu za tri – 80:73.
Partizan je potom propustio napad, a Bentil je pogodio na drugoj strani uz faul za 82:73 minut pre kraja i tu je priči bio kraj.
Finale Crvena zvezda – Mega igra se u subotu u 21.00 u niškom Čairu.