Osijek savladao Split u najvećem hrvatskom derbiju i odvojio se na +6

Osijek pobjedio Split

Fudbalerke Osijeka pobjedile su ekipu Splita na početku drugog dijela sezona u SuperSport HNLŽ rezultatom 2:1 na domaćem terenu u najvećoj utakmici hrvatskog ženskog fudbala i osvojile važne bodove u borbi za titulu prvaka Hrvatske.

Dva najveća rivala u državi odigrali su još jednu tvrdu i tešku utakmicu, koju je u svoju korist riješio na kraju domaćin, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu iako tako nije izgledalo da će biti.

Poveo je Osijek 47. minutu nakon kornera kojeg je izvela Lubina na prvoj stativi pronašla je Lojnu, te desetka bijelo-plavih zabija pogodak za 1:0. Rezultat se nije promjenio do 70. minuta kada prednost udvostručuje Balić svojim 25 golom u sezoni.

Tračak nade Splitu donijela je Hadžić u 86. minutu iz kaznenog udarca kojeg je skirivla Vujadin, ali na kraju je ipak ostalo 2:1 i Osijek sada nakon ovog kola ima šest bodova više od Splita.

Ova dva rivala do kraja sezone odigraće još tri utakmice, dvije u sklopu prvenstva u plej ofu i ubrzo četvrtfinale Kupa Hrvatske.

ŽNK Osijek - ŽNK Split 2:1
Stadion: NK Olimpija.