Kuzmanović donio bod Tuzli

Nakon dvosedmične reprezentativne pauze, Tuzla i Borac su večeras otvorili 24. kolo m:tel Premijer lige BiH, i to jako dobrom utakmicom, koja je na kraju okončana podjelom bodova. Bilo je 2:2.

Meč se može podijeliti na dva dijela, prvi u kojem je Borac bio bolji tim i vodio je sa 2:0, te završnicu u kojoj je Tuzla Siti  stigao do dva pogotka i velikog boda.

Banjalučani su poveli u 38. minuti pogotkom Momčila Mrkaića iz akcije koja nije u startu previše obećavala, a prethodno je i domaćin imao nekoliko šansi i tražio je penal, koji im nije dosuđen.

U drugom dijelu, Banjalučani su i sami smatrali da trebaju dobiti penal, ali ni ovaj put pištaljka se nije oglasila. No, u 66. minuti se pred golom domaćina najbolje snašao Jovo Lukić i pogodio za 2:0, te se tada činilo da će gosti osvojiti puni plijen.

Međutim, domaći tim nije odustajao. U 73. minuti, Mićo Kuzmanović je pogodio sa bijele tačke, a nakon toga je domaći tim zaigrao još odlučnije u nastojanju da se vrati u meč.

Sjajan pogodak za konačnih 2:2 u samoj završnici je postigao odlični Kuzmanović, koji je svom timu donio zlata vrijedan bod u borbi za opstanak.

Igman 3 : 0 Posušje
Sloboda 2 : 3 Sarajevo
Sloga Meridian 0 : 2 Velež
Leotar 1 : 0 Željezničar
Tuzla City 2 : 2 Borac
Zrinjski 3 : 1 Široki Brijeg