Penal, jeste, nije, jeste, nije...Nije

Derbi meč 29. kola m:tel Premijer lige BiH ove večeri igraju Velež i Borac.

Poslije prvog poluvremena, domaćin ima minimalnu prednost (1:0), zahvaljujući pogotku Nermina Haskića iz 6. minuta, ali je prbih 45 minuta obilježila skandalozna odluka arbitra Antonija Bandića i njegovog pomoćnika.

Naime, pet minuta nakon gola ”rođenih”, Momčilo Mrkaić izašao je sam ispred golmana Veleža Osmana Hadžikića koji je uspio da ukroti taj udarac. I onda nastaje ”spektakl” u režiji arbitara…

Misleći da je pomoćni sudija Radislav Kačavenda dosudio ofsajd a na snimku se jasno vidi da nije niti je postojao, Mitar Ćuković je uhvatio loptu, a Bandić se pripremao da dosudi penal za crveno-plave.

Ipak, predomislio se nakon što je Kačavenda ”debelo” kasnije Bandiću signalizirao da se najbolji strijelac Borca u ovoj sezoni nalazio u nedozvoljenoj poziciji, koja, ponovimo još jednom, nije postojala.