Željini klinci vladari Sarajeva

U susretu 29. kola Premijer omladinske lige BiH za pionire, odnosno 7. kola Elitne Premijer omladinske lige BiH do 15 godina, pionirska selekcija FK Željezničar rezultatom 3:0 je savladala Željezničar, čime se uključila u borbu za naslov, a Sarajevo je od istog značajno udaljila.

Uoči ovog kola Sarajevo je bilo lider na tabeli sa 69 bodova, bodom više od drugoplasiranog Borca i četiri više od trećeplasiranog Željezničara. Nakon prvog dijela bez golova, gosti su poveli pogotkom bivšeg fudbalera Sarajeva Luke Gavrilovića u 38. minuti.

U 65. minuti su, što je prilično nekarakteristično, gosti stigli do još dva gola. Pogodio je prvo Džan Jahić, a potom i Ajdin Grbić, za konačnih 3:0 u ovom duelu.

Sarajevo je ostalo na svojih 69 bodova, a Borac i Željezničar imaju ih po 68. Borac je sutra domaćin Veležu, a u narednom kolu na Grbavici se sastaju Željezničar i Borac. Do kraja će Banjalučani biti domaćin i Sarajevu, pa će biti izuzetno zanimljivo vidjeti ko će doći do naslova.

Široki Brijeg 5 : 0 Zrinjski
Borac 3 : 0 Velež
Sarajevo 0 : 3 Željezničar