Zlatni bodovi Sloge

Tuzla Siti - Sloga 1:2

U okviru 30. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Tuzla Siti je ugostio ekipu FK Sloga Doboj na stadionu Tušanj. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1 u korist gostiju.

Prvo uzbuđenje na utakmici desilo se u desetoj minuti utakmice kada je Kuzmanović centrirao, ali niko nije iskoristio dobru loptu krilnog napadača.

Samo dvije minute kasnije Tuzla Siti je stigla do prednosti. Mehidić je centrirao loptu, a Milan Milanović je zatresao vlastitu mrežu. Ipak, već u 23. minuti utakmice stiže izjednačenje za goste iz Doboja. Mario Krstovski je postigao pogodak iz prve prave prilike za Dobojlije.

Do kraja prvog dijela pokušao je Krstovski u još dva navrata, ali je Nevres Fejzić spasio Tuzla City. Osim Krstovskog izuzetnu šansu imao je Nikolić koji ješ šutirao glavom, ali tada lopta odlazi pored gola i ostaje 1:1 u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice u početku ekipa Milenka Bošnjakovića je bila izuzetno agresivna, te su izlazili visoko pritiskajući zadnju liniju Sloge, ali bez prilika. Prvi je zaprijetio Šaula na suprotnoj strani u 61. minuti utakmice, ali lopta odlazi pored gola.

Domaći prvu pravu priliku kreira u 69. minuti preko Mehidića, ali odbrana otklanja opasnost pred golom gostiju. U 83. minuti utakmice sjajna prilika za Mišića, ali je Trako odbranio njegov udarac.

U 85. minuti utakmice viđen je pravi šok za domaće na Tušnju. Nakon odličnog kontranapada Krstovski je uposlio Kulenovića koji je pogodio za 2:1 i veliku pobjedu Sloge vrijedne najbolje pozicije za ostanak u M:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U sudijskoj nadoknadi domaći su tražili jedanaesterac nakon jednog duela, ali je sudija pokazao na korner.

Igman 2 : 0 Leotar
Tuzla City 1 : 2 Sloga Meridian
Zrinjski 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Borac 1 : 0 Sarajevo
Željezničar 2 : 1 Velež