Peta uzastopna pobjeda Sloge

Sloga je u posljednjoj utakmici pred svojim navijačima zabilježila petu uzastopnu pobjedu u okviru BH telekom premijer lige Bosne i Hercegovine. Oni su savladali ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 35:30.
Leotar je samo ostvario startno vođstvo 1:0 i to je bila jedina njihova prednost na utakmici. Zatim slijedi serija Sloge od 4:0 za 4:1. Uslijedio je period igre gol za gol sve do 17 minuta. Sa dva gola u nizu Leotar je došao na gol minusa 8:9. U 27.minutu Trebinjci stižu do prvog svog izjednačenja na susretu 14:14. Do odlaska na odmor obje ekipe postižu po gol za konačnih 15:15.
Drugi dio Sloga otvara sa četiri uzastopna gola i dolazi do četiri gola prednosti 20:16 (36.minut). Leotar se ne predaje sa dva gola smanjuju zaostatak 18:20. Tulendić sa dva gola i Stanko Stanković donose svom timu pet golova viška 23:18. Ponovo Leotar dodaje gas i tri gola zaredom postiže te ponovo prilazi 21:23. Istom mjerom tim Miljana Stanića uzvraća i ponovo odlazi na plus pet 26:21. U 50.minutu Dobojlije dolaze do šest golova viška 29:23. Dva minuta prije kraja Sloga je došla do najveće prednosti na utakmici 34:27. Do kraja gosti su uspjeli ublažiti poraz. Na kraju pobjeda Sloge 35:30.
Slogu su do pobjede predvodili Stanko Stanković i Bojan Tulendić sa po 9 golova, osam golova je postigao Dušan Miličević, sedam Nemanja Peštić. Kod gostiju je ubitačan bio dojučerašnji igrač Sloge Vladimir Stanković sa 13 golova.
Sloga u posljednjem kolu gostuje u Bugojnu kod ekipe Iskre, dok Leotar dočekuje Maglaja. Sloga nakon ove pobjede nalazi se na sedmom mjestu.

SLOGA - LEOTAR 35:30 (15:15)
Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba iz Gračanice). Delegat: Nermin Šaković (Gračanica). Sedmerci: Sloga 6(4), Leotar 6(5). Isključenja: Sloga 6, Leotar 8 minuta.
SLOGA: Bogdanović (9 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojanović 1(1), Stanko Stanković 9(1), Marković, Tulendić 9(2), Bogdan Peštić, Nemanja Peštić 8, Simić, Nikola Knežević 1, Miličević 7, Maričić, Dejanović, Ristić, Đurić, Bajović (3 odbrane). Trener: Miljan Stanić.
LEOTAR: Savović (9 odbrana, 2 sedmerca), Veraja, Arizanović, Ninković, Milojević 4, Parežanin 4, Vladimir Stanković 13(5), Ratković 2, Todorov, Babić, Uljarević 3, Smajilbegović, Dimitrijević 4, Miloš Knežević (5 odbrana). Trener: Dragiša Koraćević.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač