Sloboda sačuvala nadu

Sloboda - Široki 2:1

Fudbaleri Slobode su u posljednjem meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Širokog Brijega na Tušnju 2:1 golom Emira Jusića u sudijskoj nadoknadi.

Na početku utakmice vidjeli smo otvorenu utakmicu sa obje strane. Uprkos velikom rezultatskom pritisku za obje ekipe, očito je i jedna i druga ekipa željela doći do pobjede.

Prvi pokušaj je zabilježen u četvrtoj minuti, ali je Ćavar pogodio vanjski dio mreže. Samo minutu kasnije nakon centaršuta Osmića, Vranješ kasni da uputi udarac sa druge stative.

Svoj udarac oprobao je i Kuprešak sa preko 20 metara, ali je lopta otišla preko gola Semira Bukvića. Na suprotnoj strani sa iste razdaljine uzvratio je Kurtalić, ali je Josipović bio dobro postavljen.

Nakon tih pokušaja utakmica je već otišla u "neutralnu zonu", te se pretvorila u lošu fudbalsku predstavu, gdje zapravo niko nije kreirao sto postotnu izglednu priliku niti na jednoj strani. U konačnici na pauzu se otišlo sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog poluvremena Sloboda dobija penal. Oboren je u kaznenom prostoru Kapetanović, a uprkos velikim protestima gostiju sudija Adis Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo Stojan Vranješ i sigurno pogodio za 1:0.

Nastavak susreta donio je nastavak jedne slabe utakmice. Sloboda, zadovoljna stečenim vodstvom, krenula je rano da odugovlači sa igrom, čak ni lopti nije bilo oko terena i ta taktika im je funkcionisala sve do 81. minute kada sa lijeve strane centrira Bruno Oliveira, Semir Bukvić ide u prazno i promašuje loptu, a Dominik Radić pogađa za 1:1.

Mogao je Široki Brijeg u potpuni da zaledi Tušanj u 89. minuti. Sve je uradio Dominik Radić kako treba nakon asistencije Tomića, šutirao, ali stativa je saveznik Tuzlaka. Što nije uradio on jeste Emir Jusić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Fenomenalan solo prodor u maniru najkvalitetnijih napadača Jusića i lopta ide u gol za veliko slavlje na Tušnju, a ispostaviće se i pobjedu.

Velež 3 : 3 Igman
Sarajevo 2 : 2 Željezničar
Posušje 1 : 0 Borac
Sloboda 2 : 1 Široki Brijeg
Sloga Meridian 1 : 3 Zrinjski
Leotar 3 : 2 Tuzla City