Studenti očitali lekciju Partizanu

U prvoj utakmici četvrtfinala AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu izgubio od Studentskog centra Derby sa 83:84 (17:22, 29:25, 21:21, 16:16).

Vratili su se crno-beli nekadašnju halu "Pionir“ , gde su usled zauzetosti Štark arene dočekali SC Derby u prvoj utakmici četvrtfinala AdmiralBet ABA lige. Pre samog početka utakmice, treneru Partizana Mozzart Bet Žejku Obradoviću uručena je nagrada za najboljeg trenera ige u sezoni 2022/23, dok je priznanje za najboljeg odbrambenog igrača poneo prvotimac crno-belih Matijas Lesor.

Prva deonica je donela početnu prednost gostiju koji rešavaju prvih deset minuta igre u svoju korist sa pet poena razlike U drugoj četvrtini, crno-beli dolaze do preokreta i rezultatske klackalice koja je nakon koša pri isteku 20. minuta ipak prevagnula na stranu podgoričkof tima za 46:47

Treća deonica je donela nova uzbuđenja i novu osetniju prednost gosiju koji su nakon 60:68 pretrpeli još jedan udar Parnog valjka za 67:68 pre poslednje deonice. U poslednjem kvartalu, crno-beli stižu do preokreta i prednosti od 77:70 posle trojke Trifunovića na šest minuta i 24 sekunde do kraja. Ipak, gosti od tada pa sve do kraja meča uspevaju da taj mini period reše u svoju korist sa 6:14 i tako nakon promašenog poslednjeg šuta kapitena Pantera dođu do početnih 0:1 u plej-of seriji koja se sada seli u Podgoricu.

Na konferenciji za medije posle utakmice, trener Partizana Mozzart Željko Obradović je izjavio

„Čestike ekipi Studentskog centra. Rekao sam i u najavi meča da oni dobro pripremaju utakmice protiv nas. Sve ovo što smo odigrali večeras protiv njih je bilo ležerno i zahvaljujući tome smo izgubili utakmicu. Neverovatno je da u zadnjih pet minuta bude 11:4 za njih, kada se lomila utakmica. Sa iskustvom koje mi imamo, nemoguće. Sve ono što je nemoguće, dogodilo se. Sada je 1:0 za njih, čeka nas tamo utakmica. Da se spremimo i vratimo seriju u Beograd. Naš primaran cilj je i dalje da se osvoji ABA liga i mi moramo da nađemo motivaciju i veću nego protiv Real Madrida. Ona večeras nije bila na nivou na kom je potrebno da se igra plej-of“, rekao je Obradović.

Drugi meč četvrtfinala je na programu u četvrtak, 18. maja od 19 časova u SC Morača.

Partizan Mozzart Bet – Ledej 20, Drezgić, Koprivica, Panter 14, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 10, Naneli 7, Lesor 12, Trifunović 7, Anđušić, Madar 11

Studentski centar – Magi 16, Pavlićević 4, Ivanović 6, Vučeljić, Slavković 11, Hadžibegović 6, Goranović, Baćović, Tasić 8, Ivišić T. Ivišić Z. 22, Drežnjak 11

(Foto: Dragana Stjepanović)