Minimalac Slavije, Arbinja matirao Fočake

Foto/ SLAVIJA INFO

Fudbaleri Slavije su danas u 32. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Sutjesku u Istočnom Sarajevu sa minimalnih 1:0. Gol odluke ponovo je postigao Stefan Arbinja u 75. minuti utakmice na asistenciju Slobodana Vučinića.

Iako bez rezultatskog značaja utakmica je ponudila borben fudbal dvije ekipe. I jedna i druga ekipa su bile oslabljene, Slavija pored od ranije odsutnih igrača iz startne postave je bila i bez Đorđa Avdalovića i Hamze Kaljića iz srca sredine terene. Sa druge strane svakako nedostatak kapitena i najboljeg igrača Nikole Mojovića se itekako osjetio i igra nije bila tako tečna i kvalitetna kao kada je on na terenu.

Prvi šut imaju gosti. Nakon kornera u osmoj minuti je probao Vladičić nogom, ipak ide to visoko preko gola. Odmah u narednom napadu odlična šansa za domaće. Amar Beširević, koji je i danas igrao lijevog beka i to veoma dobro, je probio, odigrao povratnu za Luku Asentića, ali napadač Slavije ne otvara stopalo kako treba i promašuje ovu šansu.

Dvije minute kasnije novo uzbuđenje pred golom Pajevića. Ovaj put dolazi sa kontra strane, Goran Popović je centrirao, a Stefan Arbinja glavom pogađa prečku.

Period nešto mirnije igre nakon toga Slavija prekida u 27. minuti. Nikola Bjeloš je snažno šutirao, izblokiran je, a na odbijenu loptu natrčava Slobodan Vučinić ali lopta ide tik iznad prečke.

Dvije minute kasnije još jedan jako dobar pokušaj Sokolova, Denis Bogučanin šutira odlično, ali Pajević još ljepšom paradom spašava svoj gol. Za kraj poluvremena ostaje i još jedna prilika Stefana Arbinje. Slobodan Vučinić je poslao odličnu dugu loptu, ali Arbinja ne zahvata loptu kako je želio u jako dobroj situaciji.

Nastavak susreta počinje pokušajem Bogučanina, pravo u dobro postavljenog Pajevića. Sutjeska je nešto angažovanije ušla u drugo poluvrijeme, izvršio je Miljan Radanović i dvije izmjene, uveo Jolovića i Obrenovića, te Sutjeska pritišće Sokolove, ali Dačević iz veoma dobre pozicije mlako šutira u dobro postavljenog Nedžibovića, a onda i Jolović proba sa distance Nedžibović još jednom sigurno hvata loptu. Na drugoj strani Bjeloš se namjestio karakteristično za sebe, gađa kontra stranu, ali ide lopta pored gola.

Uveo je Miljan Radanvoić u 65. minuti veterana Dejana Raševića, nekadašnjeg igrača Slavije kojeg je publika i pozdravila aplauzom prilikom ulaska u igru, a tri minute kasnije umalo da se raduje. Izašao je na Nedžibovića sa Đerićem na leđima, koji ga omeo u njegovoj namjeri da bolje šutira. Tražio je Rašević i penal zbog igranja rukom defanzivca Slavije, ali Slaviša Mazić samo odmahuje rukom.

Dvije minute kasnije uzvraća Slavija. Nikola Bjeloš vara Bojana Mihajlovića, oštro centrira, ali lopta završava u korneru. Denis Bogučanin izvodi korner, a Stefan Arbinja glavom ipak šutira neprecizno.

Bolja igra Slavije ipak se isplatila u 75. minuti utakmice. Slobodan Vučinić je poslao loptu u prostor, Amar Beširević fenomenalno osjetio igru i propustio loptu i tako spojio sa golom Stefana Arbinju koji lako vara svog nekadašnjeg saigrača Miloša Pajevića i pogađa malu mrežu za 1:0.

Probao je Dejan Rašević i u 88. minuti da izjednači rezultat. Odbijenu loptu je pokupio iz prve na 25 metara od gola, ali Nino Nedžibović je još jednom siguran i hvata loptu.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja, pa Slavija slavi još jednu pobjedu ove sezone za ostanak u gornjem dijelu tabele.

SLAVIJA – SUTJESKA 1:0  (0:0)