Tri penala, dva crvena kartona i četiri gola: Podjela bodova Zvijezde 09 i Slavije

Fudbaleri Zvijezde 09 i Slavije podijelili su danas po bod u zaostaloj utakmici 31. kola m:tel Prve lige Republike Srpske odigravši u Ugljeviku 2:2.

Bila je ovo jedna sadržajna fudbalska predstava koja je ponudila gotovo sve, tri penala, dva crvena kartona, četiri gola, dosta šansi i fer i korektnu utakmicu dva rivala.

Zvijezda 09 je kontrolisala posjed i stvarala šanse. Izveli su dvocifren broj kornera i bili konstantna prijetnja Amaru Sirću, ali je golman Slavije jako dobro branio i pored dva primljena gola, Slavija se dobro branila i na kraju za požrtvovanje je i nagrađena bodom.

Prva šansa dolazi u sedmoj minuti. Nemanja Kojić šutira glavom, ali Amar Sirćo odlično interveniše i nagovještava da bi ovo mogao biti njegov dan. Minutu kasnije Zvijezda 09 ipak vodi. Ševkija Resić je šutirao, a Vasilije Gojković uklizava i blokira šut, ali Velimir Drinić pokazuje na penal zbog igranja rukom. Loptu je uzeo Abid Mujagić i pogodio za 1:0.

Slavija se vraća u susret u 21. minuti, također iz penala. Amar Beširević, koji je dobrim utakmicama na lijevom boku u prethodnom periodu ostao na toj poziciji  i pored povratka Sergeja Tomića u tim, je centrirao, a Pero Tešić u kaznenom prostoru igra rukom, za Velimira Drinića dovoljno da ponovo "kreči". Nikola Bjeloš je uzeo loptu u ruke i pogodio za 1:1.

Odličan slobodnjak Zvijezda 09 izvodi u 30. minuti. Ševkija Resić je nabacio, a Godsvil šutira preko gola.  Što nije uradio tada Godsvil, Resić je uradio dvije minute kasnije. Pero Tešić mu je poslao sjajnu dugu loptu, ovaj se ubacio ispred Beširevića i onda gurnuo loptu pored Sirća za radost.

Mogla je Zvijezda 09 u finišu poluvremena i da uveća prednost. Prvo u 45. minuti prelijepa akcija domaćih, Resić centrira, Mujagić spušta loptu glavom, a Ristanović prelijepo pogađa, no sudije poništavaju gol zbog ofsajda u kojem se našao Mujagić prije asistencije. Nepunu minutu kasnije prelijepa akcija, Godsvil dodaje do Resića koji šutira, Sirćo mu sjajno brani i odbija loptu do Mujagića koji šutira glavom, a Gojković sa gol linije izbacuje loptu u korner.

I nastavak susreta donosi sadržajnu utakmicu u kojoj vidimo istu sliku na terenu. Slavija stiže do izjednačenja već u drugoj minuti kada Nikola Bjeloš oštro ubacuje u sredinu, a lopta prolazi kroz šumu nogu igrača obje ekipe i odsjeda u mreži Abdulahovića za 2:2.

Dva dobra napada izvodi Zvijezda u 54. i 55. minuti. Prvo je Resić izblokiran u posljednji trenutak, a onda je u dobroj šansi i Vuk Tešić, samo korner.

U 61. minuti ekipe ostaju sa po desetoricom igrača na terenu. Nije želio Pero Tešić izbaciti loptu nakon što je ostao da leži igrač Slavije, što se nije dopalo Đorđu Avdaloviću i bespotrebno ga udara na centru. Uslijedila je gužva koja se brzo smirila, Avdalović se izvinio za učinjeno, a Drinić pokazuje crveni karton fudbaleru Slavije, ali i Aleksi Paiću koji je bio najratoborniji kod gostiju.

Sa po deset igrača na terenu nije se mnogo toga mijenjalo. Zvijezda 09 napada i dobija i treći penal. Poslije kornera, na izlasku iz kaznenog prostora su u duelu Ristanović i Gojković, mladi defanzivac Slavije sa leđa obara Ristanovića i Drinić po drugi put "kreči". Opet je uzeo loptu Abid Mujagić, ali ga Amar Sirćo čita i hvata mu "živu" loptu, mada je ruku na srce i sam penal bio prilično slabo izveden.

Ima nakon penala Zvijezda 09 još neke šuteve, Sirćo brani pokušaj Resića, a šut Kojića odlazi preko gola. U 80. minuti trese se i prečka Slavijinog gola. Korner je izveo Ševkija Resić, a Andrija Janjić pogađa okvir gola.

U 90. minuti umalo da Slavija kući ponese i sva tri boda. Sjevnula je kontra preko Nikole Bjeloša koji dolazi do pred gol Abdulahovića, ali nije imao snage da bolje završi akciju. Za kraj, ostaje još jedan pokušaj Andrije Janjića, no poslije odlično izvedenog kornera Bokića lopta ipak ide preko gola i tako ostaje 2:2.

ZVIJEZDA 09 - SLAVIJA 2:2 (2:1)