Šampionska igra Radnika i ribrejk u Mostaru

Futsaleri Radnika su u drugom meču finalne serije za prvaka Bosne i Hercegovine savladali Mostar SG u gostima 4:1 i tako izjednačili u finalnoj seriji na 1:1. Nastavljeno je tako prokletstvo domaćeg terena u duelima ove dvije ekipe, jer i u četvrtom ovosezonskom slavi gost.

Povratak Davora Arnautovića u tim nakon jednog meča suspenzije mnogo je značio Radniku i vidjelo se koliko njegovo pristustvo i ofanzivno, a naročito defanzivno vrijedi Sembercima.

Prvu šansu na utakmici imaju domaći. Marijo Aladžić je bio pod faulom, sudije puštaju prednost i uspjeva da asistira za Slobodana Rajčevića, no reprezentativac Srbije sa manje od metar šutira pored stative. Što nije uradio on, jeste na drugoj strani Mirko Marinković za vodstvo Radnika 1:0 dvije minute kasnije. Opet je Radnik bio strpljiv u kreiranju svoje "power-play" situacije i tražili su samo siguran pas. Iz jedne takve akcije lopta ide u aut, a onda je sjevnuo brz protok lopte potpuno u drugi korner gdje Pavlović spušta za Mirka Marinkovića, a najbolji strijelac lige kao i u Bijeljini iz jako teške pozicije pogađa kontra rašlje Ahmedpourovog gola za vodstvo od 1:0. Ponovo je golman Mostaraca mogao i morao bolje u ovoj situaciji.

Mostar SG dvije dobre šanse ima u devetoj minuti. Prvo je Slobodan Rajčević probao iz slobodnog udarca, Ružičić brani, a lopta se odbija do Kalajdžića, Ružičić još jednom brani. Na drugoj strani Miljan Odžaklić krade loptu Kalajdžiću, prilazi golu, ali šutira tik pored stative. Ipak, par sekundi kasnije 2:0. Dejan Pavlović uništava odbranu Mostaraca dijagonalom za Mirka Marinkovića, ovaj odigrava u sredinu gdje je neometan kapiten Cvijetin Pavić za 2:0.

BIo je to odmah i znak Mostarcima da krenu sa Aladžićem kao "golmanom-igračem", no za razliku od prvog meča u nedjelju, ovaj put to nije odmah dalo rezultat. Vodili su Semberci 2:0, ali su i ušli u problem sa faulovima, pa već na pola poluvremena imaju pet. Nije to Mostar iskoristio, a onda i oni pet minuta kasnije prave peti faul. Ipak, i jedni i drugi uspjevaju da se sačuvaju do kraja bez faula i prilike da protivnik sa kaznenog udarca zaprijeti.

Adnan Kalajdžić je bio nadahnut za igru večeras, pa proba i u 15. minuti ponovo, lopta ide pod prečku, a onda nakon kornera Aladžić šutira iz voleja preko gola.

Do trećeg pogotka Radnik dolazi u 16. minuti. Nije to ni bila "power-play" situacija, jer je Ružičić dok je išao ka centru vidio ogromnu pukotinu na desnoj strani gdje su svi ostavili samog Davora Arnautovića, a "dvadesetka" Radnika prilazi šestercu i onda kroz noge Amira Ahmedpoura šalje loptu u mrežu za velikih 3:0.

Nastavak susreta donio je nešto manje interesantniju utakmicu. Mostar SG odmah kreće sa viškom, ali se Radnik nastavljao dobro braniti. Iz dobre odbrane stiže i pogodak za 4:0 u 26. minuti. Danijel Ružičić hvata dodavanje Nermina Kahvedžića i onda preko čitavog terena pogađa za velikih 4:0.

Uspio je Mostar SG da postigne prvi gol u 33. minuti. Adnan Kalajdžić presjeca dodavanje Vladimira Džombića na izvođenju auta i pogađa za 4:1. Nadali su se Mostarci da bi im to moglo dati krila, ali nije tako bilo, nisu uspjeli više savladati Danijela Ružičića u ovom meču.

U 38. minuti, nažalost, dolazi i do prekida utakmice i pražnjenja tribine poslije incidenta koji se dogodio na tribinama mostarske dvorane. Napadnuta je grupa od desetak navijača Radnika, među kojima je bilo i članova uprave. Kako dolaze informacije, to je učinila grupa ljudi koja i nema veze sa FC Mostar SG, a u zaštitu Bijeljinaca stali su i ljudi koji su došli gledati futsal na tribine, kao i igrači mostarskog kluba, jer je do tada sve bilo zaista fer i korektno.

Po povratku na parket nije bilo promjene rezultata i ostalo je 4:1 za Radnik.

Radnik je uspio izjednačiti na 1:1 u seriji, ali problem može biti crveni karton Mirka Marinkovića tik pred prekid susreta.