Još jedan podvig debitanta Stupčanice, pobjeda u Goraždu

Odigrane su utakmice 28. kola u m:tel Prvoj ligi FBiH, već u prvoj minuti u Tomislavgradu domaći su golom najboljeg strijelca  Petra Banović došli u rezultatsku prednost 1:0, Šiško je u 32. minuti povećao na 2:0, u 61. minuti Šero je smanjio prednost domaćih, 2:1, da bi Adnan Hrelja u 77. minuti izjednačio na 2:2 . U 89. minuti Hasukić je pogodio za 2:3, a, Radoš je u nadoknadi izgubljenog vremena izjednačio na 3:3.

Na derbiju kola u Goraždu istoimeni sastav je ugostio olovsku Stupčanicu, u 30. minuti penal za Stupčanicu koji Fijad Mehanović pretvara u vodstvo gostiju 0:1, dvije minute kasnije ponovo penal, ovaj put za domaće koji Vernes Islamagić pretvara u 1:1.

U drugom dijelu ovog derbija Mehanović svojim drugim golom je doveo goste ponovo u rezultasku prednost,  a u 89. Čilić je donio veliku radost Stupčanici za 1:3..

Tešanjski TOŠK je bio domaćin banovićkoj Budućnosti koji su odigrali bez golova , 0:0.

FK Travnik je na svoj Piroti ugostio bihaćko Jedinstvo, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, u drugom Mario Bajo je u 55. minuti  doveo Travničane u prednost 1:0. Luka Merdović je u 58. minuti poravnao na 1:1, a, Nuhanović je u 90 + 6 donio tri velika boda Jedinstvu, 1:2.

Gračaničko Bratstvo za rivala je imalo hadžićki Radnik koji je prvi dio utakmice imao prednost od 0:1, golom Hukića i nadoknadi izgubljenog vremena 45+2. U drugom poluvremenu Hadžimujić je izjednačio u 53. minuti na 1:1, a Devedžić je pogodio za 2:1 u 65 minuti .

Srebrenička OFK Gradina je ugostila Mladost DK i u 19 mnuti Spahić je doveo domaće u prednost 1:0, da bi Stjepanović u 33. minuti povećao na 2:0. U 59. minuti Muzurović je smanjio na 2:1.

U Gradačcu domaći Zvijezda je imala lak zadatak u duelu sa  lukavačkim Radničkim koji je golom Škrijelja u 20. minuti stekao prednost, 1:0, da bi šest minuta kasnije autogolom Mišića Radnički došao do izjednačenja 1:1.

Najbolji strjelac lige Ajdin Mujagić je u 61. minuti doveo Zvijezdu u rezultatsku prednost 2:1. Ajdin Avdić je u 78. minuti povećao prednost Zvijezde na 3:1.

Kakanjski Rudar u domaćem duelu sa sastavom Simm Bau je došao u rezultatsku prednost u 41. minuti preko Imamovića 1:0. Kakanjni su vodili do sam kraj utakmice da bi Poturalić u 90. minuti izjednačio na 1:1.

Rezultati,

Goražde  :   FK Goražde – NK Stupčanica  1:3  (Islamagić 32 ' / Mehanović 30' 11m. 52 ' Čilić 89 ' ) .

Tešanj :  NK TOŠK – FK Budućnost 0:0 .

Srebrenik :  OFK Gradina –FK Mladost  2:1 (Spahić 19 '  Stjepanović 33' / Muzurović 59 '   )

Travnik :   NK Travnik –NK Jedinstvo  1:2  ( Bajo 55 ' / Merdović 58 ' Nuhanović 90+6 )

Gračanica : NK Bratstvo – FK Radnik 2:1 (Hadžimujić 53 ' Devedžić 65 '/ Hukić 45 + 2 '   ).

Gradačac :  NK Zvijezda – FK Radnički 3:1  (Škrijelj 20 '  Mujagić 61' Avdić 78 ' / Mišić 26 ' AG )

Kakanj : FK Rudar –BFK Simm Bau 1:1  ( Imamović 41'/ Poturalić 9o ') .

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK GOŠK  3:3  (Banović 1 ' Šiško 32' Radoš 90 + 1/  Šero 61 ' Hrelja 77 ' Hasukić 89 ').

Lista strijelaca:

18 golova, Nihad Šero (NK GOŠK), Ajdin Mujagić (NK Zvijezda),

13 – Aldin Hrvanović (NK Stupčanica), Petar Banović (NK GOŠK), Luka Merdović (NK Jedinstvo)),

12 – Armin Imamović (FK Rudar),  Husein Poturalić (BFK Simm Bau), Nikola Šiško (NK Tomislav),

10 – Anel Husić (FK Budućnost), Munib Karahmetović (NK Stupčanica), Anel Husić (FK Budućnost).....

FK Goražde – NK Stupčanica 1:3 (1:1)

Goražde, stadion „Midhat Drljević“, gledalaca : 250,  glavni sudija : Armin Kukić (Bugojno), pomoćnici : Sanel Grljević (Mostar) i Anis Kalajdžić (Mostar), 4. sudija : Antonio Tomić (Kreševo), delegat : Ivan Tolić (Odžak), posmatrač suđenja : Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo). Strijelci : 0:1 – Mehanović (30  11m.), 1:1 – Islamagić (32), 1:2 – Mehanović (52), 1:3 – Čilić (89). Žuti kartoni : Dučić, Mojović, Konjalić, Tatar, Islamagić (FK Goražde), Hadžiabdić, Alić , Hrvanović(NK Stupčanica).

FK Goražde : Čalaković, Antić, Dučić, Mojović (od 55. Salanović), Konjalić, Handžić (od 67. Haznadar), Ramović, Blagojević, Tatar (od 67. Bilali), Islamagić, Panjeta. Trener : Dženan Hošić.

NK Stupčanica : Ćulov, Bašić, Živković, Aletić, Kapetanović (od 46. Dubačkić), Hadžiabdić (od 46. Edwin), Karahmetović, Beganović (od 46. Hrvanović), Džafić, Alić (od 73. Ćilić), Mehanović (od 60. Shuab).  Trener : Dženan Zaimović.