Laktašani pošteno, Zvorničani u baraž

Detalj sa utakmice Laktaši Admiral bet – Drina (Z) 4:0

Na kraju sezone “četvorka” za treću poziciju na tabelu i poravnanje u borju bodova sa vicešampionom Zvijezdom-09 iz Etno sela Stanišići.

Fudbalski klub Laktaši Admiral bet, na pošten način, trijumfalno, je završio prvu sezonu u prvoligaškoj konkurenciji Republike Srpske poslije deset godina pauze. Na Gradskom stadionu kraj čipsare pala je zvornička Drina koja je poslata u baraž.
Mrežu gostujućeg čuvara mreže Branislava Ružića u 14. minutu načeo je domaći kapiten Mihajlo Amidžić, a u 23. minutu Bojan Marković je udvostručio prednost. Istri igrač je u 43. minutu i potvrdio trijumf izabranika trenera Miljana Bajića, pa je na pauzi mesto u timu ustupio iskusnijem kolegi Urošu Stamenkoviću kojem je ovo bila poslednja utakmica u prvoligašu iz Laktaša. Igrao se 85. minut kada je Stefan Milojević četvrti put poslao Ružića u mrežu po loptu, a onda u 88. minutu domaćin je propustio priliku za “petardu”. Rezervista Uroš Stamenković na oproštaju od saigrača i stručnog štaba iznudio je jedanaesterac i promašio. Nije uspio golom da stavi tačku na desetogodišnji staž u klubu i sedam ipo sezona provedenih u Laktašima. Prevario je golmana Ružića, poslao ga u drugu stranu, ali i šutirao pored stative.

Laktaši Admiral bet – Drina (Z)    4:0 (3:0)

Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima. Gledalaca: 300. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Strijelci: 1:0 Amidžić (14), 2:0 Marković (23), 3:0 Marković (43), 4:0 Milojević (85).
LAKTAŠI ADMIRAL BET: Knežević, Milić, Amidžić, Škorić (od 61. Govedarica), Milojević, Trivić, Ostojić, Marković (od 46. Stamenković), Janković (od 76. Gavrić), Runić (od 61. Trninić), Babić (od 46. Džombić).
DRINA (Z): Ružić, Denkovski (od 66. Jezdić), Veljkić, Andrić, Sušić (od 53. Kojić), Vasić (od 53. Kovačević), Perić (od 71. Marić), Maksimović, Ćulum, Stanišić, Novak.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor