Ljubić već podvukao crtu

Ljubić, Prnjavor

Završena je Prva fudbalska liga Republike Srpske,a nekoliko minuta nakon završetka Ljubić iz Prnjavora je na svojoj Fejsbuk stranici sumirao šampionat:

Prije nekoliko minuta spuštena je zavjesa na sezonu 2022/23 M:tel Prve lige Republike Srpske. Učinak seniorske ekipe u sezoni iza nas je sljedeći:

U konkurenciji 18 ekipa, nakon 17 odigranih kola proljećnog dijela takmičarske 2022/23. seniorska ekipa, ostvarila je učinak od 7 pobjeda, 1 neriješen ishod, 9 poraza, gol razlika 25 datih i 37 primljenih golova.

Učinak takmičarska sezona 2022/23

U konkurenciji 18 ekipa, nakon 34 odigrana kola takmičarske 2022/23. seniorska ekipa sezonu je završila na 11. mjestu za 41 osvojenim bodom, omjerom 13 pobjeda, 2 neriješena ishoda i 19 poraza, gol razlika 41:66. U rosteru seniorske ekipe tokom takmičarske sezone bilo je 30 igrača. Ekipa je dobila 83 žuta kartona, od čega osoblje 9, što je prosjek od 2,37 kartona po utakmici. Tokom sezone osoblje je dobilo jedan crveni karton, i jedan igrač po osnovu dva žuta. Igrač sa najviše žutih kartona je Boris Jagodić, 9 kartona. Igrač sa najvećom minutažom je Stefan Radaković 2914 minuta. Najbolji strijelac ekipe je Andrej Bosnić sa 12 golova (11 prvenstvo, 1 Kup). Tokom sezone ekipa je postigla jedan autogol.

Pored nastupa u Prvoj ligi, seniorska ekipa takmičila se i u Kupu Republike Srpske. U Kupu Republike Srpske seniori su takmičenje završili u 1/16 finala, porazom od ekipe Kozara iz Gradiške 2:1.

U takmičarskoj sezoni 2022/23 odigrano 8 prijateljskih utakmica, a ostvaren je učinak, 2 pobjede, 4 poraza, 2 neriješena ishoda, uz gol razliku 4:11. Ukupno odigranih utakmica u sezoni je 44, od čega 36 takmičarskih i 8 prijateljskih.

Klub je ostvario zacrtani cilj sa početka sezone, a to je opstanak u ligi. Teoretski to smo ostavrili još prije 4 kola, administrativno još i ranije s obzirom da smo dobili licencu, te će se Prva liga igrati u Prnjavoru i u sezoni 2023-24.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09