Pet komada komšijama

Ranko Janković

Laktaški derbi na drugoligaškom Zapadu u okviru 2. kola, igran je u Trnu između Sloge i Crnog Vrha.  Pripao je domaćem sastavu, koji je  nadigrao fudbalere Crnog Vrh, te sasvim zasluženo slavio sa ubjedljivih 5:1. Od početka susreta na terenu je postojao samo domaći tim, koji je za 90 minuta pored pet datih golova  stvorio još nekoliko odličnih prilika koje nije realizovao.

Komandant odbrane Trnska Sloga Ranko Janković odigrao je utakmicu bez pogreške i pokazao se kao veliko pojačanje za Slogu.

Janković nakon utakmice je izjavio da je njegov tim odigrao jednu dobru utakmicu, bili dominantni  svih 90 minuta i zasluženo slavili.

-Od prve minute smo imali jedan cilj, a to je pobjeda i nova tri boda. Ušli smo u utakmicu  motivisani i to je rezultiralo visokim trijumfom. Iako smo primili gol poslje dva data nismo pali i do poluvremena smo postigli još jedan i mirno otišli na odmor. U drugom poluvremenu smo kontrolisali igru i strpljivo čekali svoju šansu i postigli još dva gola. Mi smo zadovoljni igrom i ostvarenim rezultatom. Mojoj ekipi čestitam na pobjedi a ekipi Crnog Vrha želim sreću u nastavku prvenstva - istakao je Janković

Čelinac 3 : 0 Sloboda
FSA 3 : 2 Tekstilac
Borac 1 : 0 Gorica
Sloga (S) 2 : 2 Proleter
Dubrave 0 : 0 Brdo
Polet 1926 0 : 2 Jedinstvo
Sloga (T) 5 : 1 Crni vrh
Naprijed 7 : 0 Progres