Lideru samo bod

U srijedu 11. oktobra u okviru 9. kola FK Klis je ugostio sastav NK Grude, Bašić je u 58. minuti doveo Grude u prednost, 0:1, tri minute kasnije Mušinović je poravnao  na 1:1.

U Višićima drugoplasirana ekipa Višići je bila domaćin ekipi  prozorske Rame koja je golom Babića u 9. minuti stekla prednost, 0:1, u 33. minuti Ivić je povećao prednost gostiju na  0:2. Potom slijede tri gola domaćeg igrača Pažina koji pogađa u 39. 67. 72. minuta, a u 90. minuti autogol Dedića za konačnih 4:2.

NK Čapljina je bila domaćin sastavu NK Stolac Domgjonaj je doveo Čapljince u 24. minuti u prednost 1:0, Menalo je u 43. minuti povećao na 2:0, u drugom poluvremenu Stolac je preko Babića u 53. minuti smanji na 1:2, da bi tri minute kasnije Marić postavio konačnih 2:2.

NK Međugorje je bio domaćin  čitlučkom Brotnjo koje je savladao minimalnim rezultatom 1:0, autogolom Milićevića u 53. minuti.

Lider Kruševo je ugostio ekipu  NK Neuma, susret je završen rezultatom 3:3, Džeba je doveo Kruševo u prednost u 13, minuti 1:0, Medić je u 45. minuti povećao na 2:0, Lovrić je u 47. minuti smanjio na 1:2, u 72. minuti Vuletić je poravnao rezultat u 72. minuti 2:2. U u 77. minuti Džeba je svojim  drugim golom doveo Kruševu u prednost, 3:2, da bi u 89. minuti Lovrić stavio tački na i svojim golom za 3:3.

Livanjski Troglav je ugostio jablaničku Turbinu je minimalno savladao jablaničku Turbinu, 1:0, golom Bekavca u 30. minuti.

Gornjovakufska Sloga je ugostila NK Kamešnicu, odigrali  su  miroljubivo, 2:2, Sloga je golom Bilkana u 18. minuti povela 1:0, izjednačio je Milardović u 30. minuti, 1:1, da bi Vidović u 48. minuti    doveo Kamešnicu u vodstvo 1:2, a Abazović je deset minuta kasnije postavio konačni 2:2.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Grude 1:1 ( Mušinović 61'/ Bašić 58' )

Višići :  NK Višići – NK Rama  4:2 ( Pažin 39' 67' 72 ' Dedić 90' (AG) / Babić 9 ' Ivić 33 ' )

Čapljina  : NK Čapljina - NK Stolac  2:2 ( Domgjonaj 24 ' Menalo 43 '/ Škrba 53 ' Marić 56 ' )  .

Međugorje :  NK Međugorje - NK Brotnjo 1:0 ( Miličević 53' (AG).

Mostar : NK Kruševo - NK Neum 3:3 ( Džeba 13 ' 77 ' Medić 45'+2 / Lovrić 47 ' 89 ' Vuletić 72 ' ) .

Livno : NK Troglav 198 - FK Turbina 1:0  ( Bekavac 30 ').

Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga - NK Kamešnica 2:2 ( Bilkan 18 ' Abazović 58 '  / Milardović 30 ' Vidović 48 '  ) .