Radnik pobjedom krenuo u odbranu titule

Futsaleri Radnika pobjedom su krenuli u novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojoj brane titulu prvaka. Semberci su večeras u Zenici savladali Salines Neimare 5:2.

Idealno je krenulo po Bijeljince jer samo što je krenula utakmica već je 1:0, strijelac kapiten Cvijetin Pavić. U devetoj mibnuti prednost je uduplana, ovaj put je to kazneni udarac nakon što golman Kozlić neoprezno ruši Stefana Rakića. Siguran realizator bio je prošle godine najbolji strijelac lige, Mirko Marinković.

Nastavio je Radnik da drži loptu sa "viškom" nakon tog gola, ali je Salines Neimari sve više bivao opasniji i nagrada za trud im je stigla u finišu poluvremena kada prvo Seldin Zatafić smanjuje na 2:1, a nepunu minutu kasnije i Armin Brljak pogađa za 2:2.

U nastavku susreta Radnik je motivisaniji da dođe do prva tri boda, pa već u 23. minuti Davor Arnautović pogađa za 3.2, a onda i Mirko Marinković kažnjava još jednu grešku domaće ekipe i pogađa za 4:2. Konačnih 5:2 postavlja golman Danijel Ružičić snažnim udarcem sa distance.

FC SALINES NEIMARI - KMF RADNIK MD SHOP 2:5 (2:2)
Gradska arena Zenica
Gledalaca: 600
SUdije: Farik Kečo (Sarajevo) i Nikola Tadić (Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Pavić 1, 0:2 Marinković 8, 1:2 Zatagić 18, 2:2 Brljak 19, 2:3 Arnautović 23, 2:4 Marinković 27, 2:5 Ružičić 51
Žuti kartoni: Muminović (trener) (Salines Neimari)/ Isanović (Radnik)
Crveni karton: Vedad Salčin (Salines Neimari) 27

SALINES NEIMARI: Kozlić, Zatagić, H. Krehmić, Salkić, Salčin, Spahić, Knežević, Brljak, Ismić, Prcić, E. Krehmić, Sejmen, Vehabović, Vardo

RADNIK MD SHOP: Ružičić, Pavlović, Arnautović, Marinković, Pavić, Pejić, Odžaklić, E. Hodžić, Trifković, Jović, Miljković, Isanović, S. Hodžić, Rakić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina