Lider NK Kuševo ubjedljivo poražen u Ljubuškom

Odigrane su utakmice 10. kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug, U Stocu istoimeni sastav je ugostio FK Klisa iz Buturović polja, minimalno su slavili domaći igrači, golom  Marića u 44. minuti.

Desetoplasiraani Neum je bio domaćin NK Višićima koji su na drugom mjestu, ali su Neumljani slavili, Marin Maslač je postigao dva gola, prvi u 30.  minuti, a drugi pet minuta kasnije za, 2:0, Vekelja je u 65. minuti smanjio na 1.2, da bi Veletić u 74. minuti postavio konačnih 3:1

Derbi začelja u Jablanici igraju domaća Turbina i pretposljednja Čapljina. Zahirević je u 16. minuti pogodio za 1:0, Agović je u 54. minuti povećao na 2:0, Cvjetičanin je u 57. minuti smanjio na 2:1, da bi Zukić u 83. minuti povećao prednost Jablaničana 3:1

U Podhumu fenjeraš Kamešnica je ugostila šestoplasirano Međugorje, u 9. minuti Stipić je donio prednost Kamešnici , u drugom poluvremenu na 1:1 izjednačio je Miličević .

Trećeplasirano Brotnjo na svom stadionu Bare za rivala ima sedmpolasirani livanjski Troglav 1918, u 55. minuti Slišković je doveo Livnjake u prednost, a Prskalo u 63. minuti izjednačio na 1:1.

Petoplasirana Rama se nadala pobjedi u domaćem duelu sa gornjovakufskom Slogom, ali već u 6. minuti Armin Abazović je doveo goste u prednost, 0:1. U 75. minuti Rotim izjednačuje na 1:1. Agić je do kraja postiže tri gola, 77, 78. I 83. minuta za 1:4.

Ljubuški je ugostio  ugostio lidera na tabeli NK Kruševo, domaćin je preko Marka Čuljka u 37. minuti pogodio za 1.0, da bi Pušić u 65. minuti autogolom povećao prednost Ljubušaka. U 80. minuti Granić pogodio za 3:0.

Rezultati,

Stolac : NK Stolac -  FK Klis 1:0 ( Marić 44. )

Stadion: ZAGRAD. Gledalaca: 100. Sudije: Luka Čabarkapa (Mostar) [Glavni], Anis Kalajdžić (Mostar) [Pomoćnik], Ivan Ljubić (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Stolac: Tomislav Obradović (G) , Kristijan Prkačin , Martin Puljić , Jovan Škrba , Robert Stanković (K) , Josip Akrapović , Matej Previšić , Toni Babić , Ivan Perić , Josip Marić , Boris Katičić

Klis: Bilal Kozić (G) , Adem Kozić , Elvedin Šehić (K) , Amer Ovnović , Aid Kudra , Mirsad Hakalović , Samir Trebović , Faris Mušinović , Mirnes Jahić , Senad Brekalo , Maid Graho

Neum : NK Neum -  NK Višići 3:1 ( Maslać 30' 35'  Vuletić 74' /Vukelja 65' )

Stadion: METERIZ. Gledalaca: 100. Sudije: Anel Puce (Mostar) [Glavni], Muamer Memić (Blagaj-Mostar) [Pomoćnik], Alem Kruškonja (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Neum: Marin Butigan (G) , Marin Maslać , Tin Raič , Stipe Vujnović , Tomislav Leženić , Jure Lovrić (K) , Luka Vuletić , Emanuel Mustapić , Filip Šutalo , Nikola Vuletić , Željko Sentić

Višići: Zvonimir Ivanković (G) , Karlo Vukelja , Petar Juras , Robert Dovedan , Damir Stanković , Ante Pažin , Vinko Kalfić , Mario Čerkez (K) , Ilija Kordić , Nikola Rajič , Josip Buntić

Jablanica  : FK Turbina - NK Čapljina  3:2 (Zahirović 16' Agović 54' Zukić 83'/ Cvjetičanin 57' Kozarić 85')  .

Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudije: Armin Šarić (Stolac) [Glavni], Said Hakalović (But.polje - Konjic) [Pomoćnik], Nedim Kozić (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Turbina: Amar Husrep (G) (K) , Edi Đelmo , Anes Agović , Riad Dulić , Emir Šunje , Aldin Bečić , Adis Puce , Amir Hadžiomerović , Mahir Begić , Haris Zukić , Kasim Zahirović

Čapljina: Franjo Buntić (G) (K) , David Urban , Neđo Perić , Denni Cvjetičanin , Ivano Pehar , Jakov Kozarić , Marin Blagoje , Brano Kujundžić , Teo Ćiber , Mario Zovko , Luka Cvitanović

Podhum : NK Kamešnica -   NK Međugorje 1:1 (Stpić 9' /Miličević 55' ).

Stadion: 'Bilo Polje'. Gledalaca: 70. Sudije: Ivan Šekelja (Tomislavgrad) [Glavni], Hrvoje Brkić (Ljubuški) [Pomoćnik], Darijo Lovrić (Široki Brijeg) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Kamešnica: Ivan Baković (G) , Ante Čeko , Antonio Drinjak , Mate Letica , Jasmin Delić , Mirko Jozić , Martin Omazić , Josip Stipić , Pavo Čeko (K) , Mihael Vidović , Frano Milardović

Međugorje: Petar Kozina (G) (K) , Marko-leonard Raguž , Rafael Paul Ostojić , Marko Džida , Marin Milićević , Luka Bencun , Kristijan Stanić , Petar Milićević , Martin Bošković , Josip Čakić , Ante Dodig

Čitluk : NK Brotnjo - NK Troglav 1918 3:3 (Prskalo 63' 70' 90'+1 / Slišković 55'  Vidović 75' Ljutić 86') .

Stadion: BARE. Gledalaca: 50. Sudije: Elmedin Padalović (Buturović polje - Konjic) [Glavni], Mirza Jakić (Mostar) [Pomoćnik], Amir Krivić (Konjic) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Brotnjo: Vanja Džidić (G) , Danijel Mijatović , Matej Milićević , Zvonimir Krtalić , Petar Milićević , Josip Ereiz , Antonio Ljubić , Vinko Beljo , Arsim Gaši , Franjo Vrljić , Ivan Prskalo (K)

Troglav 1918: Admir Bučo (G) , Filip Banović , Gabrijel Bilić , Aner Hodžić , Antonio Bilić , Fran Bekavac , Josip Slišković , Jurica Karadža , Tomislav Krstanović , Teo Perković , Josip Vidović (K)

Prozor /Rama : NK Rama -   NK Sloga 1:4  (Rotim 75' / Abazović 6' Agić 77' 78' 83').

Stadion: LUKA. Gledalaca: 40. Sudije: Ante Padro (Livno) [Glavni], Ante Salapić (Livno) [Pomoćnik], Ivo Ćaleta (Kupres) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Rama: Adnan Kaltak (G) , Marko Lovrić , Toni Dedić , Ivan Juričić , Josip Ivić , Stipo Babić (K) , Marko Zadrić , Luka Budimir , Duje Nevistić , Mario Budimir , Mateo Križanac

Sloga: Luka Blažević (G) , Ilhan Skeho , Amer Mašetić , Antonio Delač , Armin Agić , Armin Abazović , Elvedin Bilkan , Josip Glavaš , Petar Marinčić , Aid Zukanović , Velimir Zeko (K)

Ljubuški : NK Ljubuški - NK Kruševo 3:0 ( Čuljak 37 '  Pušić 65' (AG), Granić 80'/   ) .

Stadion: Babovac. Gledalaca: 80. Sudije: Tomislav Blažević (Višići) [Glavni], Šejla Selimović (Mostar) [Pomoćnik], Vedad Begluk (Mostar - Bijelo polje) [Pomoćnik], Strijelci: Žuti kartoni:

Ljubuški: Antonio Brkić (G) , Tomislav Bošnjak , Grgo Vasilj , Veselko Vištica , Marko Čuljak , Nikola Granić (K) , Antonio Čuljak , Gabrijel Puljić , Luka Bebek , Franjo Vučić , Marin Brkić

Kruševo: Nikola Pušić (G) , Roberto Gažo , Irhad Turajlić , David Kožul , Luka-filip Medić , David Pušić (K) , Mirko Čule , Salko Jazvin , Mihovil Džeba , Admir Osmičević , Ilija Aničić