Sloga poražena od Gračanice

Rukometaši Sloge doživjeli su treći poraz na domaćem terenu. Poraženi su od kompijske Gračanice rezultatom 24:27. Time su pokazali da bolje igre i rezultate ove sezone bilježe na gostovanjim slavili su u Živinicama protiv Konjuha, u Vogošći nesrećno poraženi minimanom razlikom od jedan gol, dok su u Trebinju osvojili bod. Sloga u narednom kolu gostuje posljednjeplasiranoj Čapljini koja nema još uvijek ni jedan bod osvojen.
U letvrtom minutu Sloga je imala vođstvo 2:1. Zatim gosti sa dva uzastopna gola preokreću na 2:1. U 13.minutu serijom 3:0 Sloga dolazi do dva gola prednosti 6:4. U toku je bio 19.minut kada je dobojski tim imao prednost 10:8. Od tog trenutka došlo je do pada u igri razbranio je se čuvar mreže gostiju Maid Džanbegović. Prave seriju 4:0 i tada Gračanica ima sva pogotka viška 12:10. Sloga do odmora postiže dva gola, a Gračanica šest za vođstvo 16:12.
U 39.minutu gosti su stvorili šest golova viška 20:14. Stečenu prednost su održavali do 54.minuta kada je Sloga uspjela da nakon tri gola u seriji prepolovi zaostatak 21:24. Bilo je to sve što su mogli da učine kako bi se vratili u igru i stigli minus. Na kraju pobjeda Gračanlija 27:24.
Do pobjede goste iz Gračanice predvodili su golman Maid Džanbegović sa 14 odbrana, te Dino Hamidović sa 9 i Adi Mehmedčehajić sa 7 golova. Kod domaćih najefikasniji su bili Bojan Tulendić sa 7 i Dušan Miličević sa 6 golova. Sliga je imala peh da se u posljednjoj dekadi prvog dijela povrijedi Stanko Stanković. On je ipak u finišu skupio snage da igra ne bi li pomogao desetkovanim saigračima.

SLOGA - GRAČANICA 24:27 (12:16)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović". Gledalaca: 100. Sudije: Branimir Bilić i Filip Dugandžić ( oba iz Ljubuškog). Delegat: Dario Šimić (Mostar). Sedmerci: Sloga 1(0), Gračanica 5(4). Isključenja: Sloga 10, Gračanica 12 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Radomir Stojanović (Sloga).
SLOGA: Milutin Bogdanović ( 12 odbrana, sedmerac), Mihailo Ristić 1, Radomir Stojanović 3, Jovan Todorović 1, Stanko Stanković 2, Vladan Marković 1, Bojan Tulendić 7, Mario Ćulum 1, Dario Đenadija 2, Ilija Krajina, Dušan Miličević 6, Rajko Maričić, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić, Andrej Lazić, Božidar Bajović ( 5 odbrana). Trener: Dejan Vasilić.
GRAČANICA: Maid Džanbegović (14 odbrana), Halil Šahdanović, Denis Mehmedović, Adnan Isaković 6, Ensar Ahmetašević, Salim Šabić, Luka Karanović 1, Omer Mehmedović, Adi Džinović, Harun Mešinović, Adi Mehmedčehajić 7, Amer Demirović 1, Dino Hamidović 9(4), Sead Dautović 2, Ensar Muhić 1, Azer Musić. Trener: Damir Doborac.

Bosna : Leotar
Borac M:TEL : Goražde
Gračanica : Krivaja
Vogošća : Sloga
Maglaj : Izviđač
Višegrad - HED : Sloboda
Čelik Junior : Konjuh