Srbija maksimalnim rezultatom bolja i od Rumunije
Reprezentacija Srbije je na Balkanskom prvenstvu za juniorke na Palama ubilježila i drugu pobjedu. Ovaj put izabranice Marijane Boričić su savladale posle sat i petnaest minuta igre selekciju Rumunije sa 3:0 (25:16,25:15, 25:15) Mnogo bolje su reprezentativke Srbije zaigrale nego protiv Albanije. Iako je I juče rezultat bio 3:0 u korist selekcije Marijane Boričić, ona nije bila zadovoljna ni igrom ni samim rezultatom po setovima. Tako su danas Rumunke zaista naiše na motivisanog, raspoloženog i prije svega kvalitetnijeg protivnika od sebe, te se nisu najbolje provele. Srbija je od samog starta utakmice krenula agresivnije, te za pet minuta odlaze na prednost od 8:3 i prvi tehnički tajm aut. I nastavak je donio istu sliku na terenu, pa zahvaljujući servisima Mirosavljevićeve na drugi tehnički tajm aut odlaze sa prednošću 16:9, a onda i lako privode prvi set kraju 25:16. Drugi set je bio praktično ista priča, s tim da su se Rumunke uspevale nekako držati prvu deonicu seta. Ipak, sredinom seta ponovo Mirosavljevićeva dolazi na servis, pravi vezanu seriju od šest poena I Srbija uspeva da se odlepi I ponovo taj set privede kraju ovaj put rezultatom 25:16. dscn0185 Sjajno je Srbija ušla u treći set. Prvo na servis Veselinovićeve pravi seriju 6:0, a zatim na prvi tehnički tajm aut odlazi sa rezultatom 8:1. Ekipa Rumunije na kratko uspeva da uhvati kakav-takav priključak, no na poslije kuvanja Milojevićeve na servis dolazi Sekulićeva i serija Srbije se nastavlja do 15:5. Igrale su Srpkinje veoma dobro, to govore i tajm auti gde Marijana Boričić nije imala mnogo toga da kaže svojim izabranicama.  Sigurnom igrom Srpkinje su sačuvale vođstvo i slavile sa maksimalnih 3:0 u setovima. Sutra juniorke Srbije igraju derbi grupe, a I čitavog prvenstva protiv Turske u meču koji pobedniku donosi prvo mesto u grupi, dok se Rumunija sastaje sa Albankama u meču koji se igra za prestiž.   RUMUNIJA – SRBIJA (16:25, 15:25,15:25) SPC “Peki” Gledalaca: 200 Rumunija: Ariton, Dumitresku, Buterez, Vasilika, Nita, Koman, Stan, Bikut, Orlande, Roman, Tučmean, Mardžine, Vararu, Vasile Srbija: Lazović, Jakšić, Milojević, Kocić, Sekulić, Radmilović, Veselinović, Bukilić, Carić, Jović, Đurđević, Mirosavljević, Boričić, Gršić