Srbija bolja, Portugalija pobjedila
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na startu Evropskog prvenstva U21 u Poljskoj od selekcije Portugalije sa 2:0. Meč otvara fantastičnom šansom Neveš, ali stativa spašava selekciju Srbije, koja uzvraća u 11. minutu preko Grujića, čiji je šut blokiran. Tim Nenada Lalatovića počinje više napadati, stvarati šanse, a po jednu veliku priliku su propustili Živković, Đurđević i Čavrić. U 37. minutu Žota prolazi po strani, ubacuje u peterac gdje Milinković – Savić uspijeva da je odbije, ali direkt na glavu Gedeša i Portugalija vodi sa 1:0. U nastavku je ušao Plavšić, ubrzala se igra „orlića“, ređale šanse, a najveću je imao Grujić kada je loptu glavom poslao pored gola. Kasnije ulazi i Radonjić i stvara dvije fine prilike, ali lopta odlazi van okvira gola. Pokušavali su fudbaleri Srbije, bili dosta bolji rival na terenu, ipak u 88. minutu Sančez sjajno pronalazi Fernandeša, a ovaj matira protivničkog golmana za 2:0 i radost Portugalaca. Naredni meč fudbaleri Srbije igraju za tri dana u istom terminu protiv selekcije Makedonije.