Olimpik se konačno radovao

Olimpik je u drugom kolu Lige za opstanak sa 1-0 savladao ekipu Metalegea. Olimpik je bolje otvorio utakmicu, čvršće stajao na terenu i imao inicijativu.

U 11. minuti sporna situacija. Deak je startovao nad Hadžićem u kaznenom prostoru, ali sudija Mujić nije pokazao na bijelu tačku.

Minutu nakon toga šutira Beganović, ali je Bandović bio siguran. Domaći tim do nove prilike dolazi u 16. minuti. Svraka je sa nekih osam metara šutirao iznad gola Fejzića.

Nakon toga je uslijedio period igre između dva šesnaesterca u kojoj je Olimpik uspio da stvori dvije odlične sanse u 33. i 35. minuti preko Hadžića i Vrdoljaka, ali pogotka nije bilo.

Olimpik do vodstva dolazi u 41. minuti. Čolić je centrirao sa desne strane, a Svraka se odlično snalazi i postiže pogodak za vodstvo Vukova.

Olimpik drugo poluvrijeme otvara šansom Hadžića, ali napadač domaćih danas nije imao sreće u završnici.

Vukovi u 70. minutu dolaze do još jedne sjajne prilike. Svraka je nakon prodora dodao loptu do Milovića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Deset minuta prije kraja zaprijetio je i Metalege, ali je udarac iskosa Bandović bez problema odbranio.

Pet minuta kasnije Asanović se našao u prilici za Metalege, ali je njegov udarac završio preko gola.

Domaći su odlično odigrali u odbrani, odbranili prednost jednog gola razlike i došli di prva tri boda u Ligi za opstanak.