06.02.2017 etrebinje.com

Trebinjke dominantne

Košarkašice „Trebinja 03“ nastavile su sa dominacijom u kadetskoj konkurenciji u Košarkaškom savezu RS. One su ovog vikenda na turniru u Banjaluci ostvarile dvije pobjede. U prvom duelu odigranom juče, u meču koji je praktično bio finale prije finala, pobijedile su, u uzbudljivoj završnici ekupu Feniksa domaćina turnira rezultatom 65-62, po četvrtinama 17-13, 16-19, 12-18, 17-15.

Najefikasnija na utakmici je bila Kešeljević sa 32 poena a odličnu partiju prikazala je Škrivan sa 6 poena ali i 16 skokova. Kod domaće ekipe, Čivčić sa 24 poena je bila najefikasnija. U drugom duelu Trebinjke su sa pola snage pobijedile Lider iz Gradiške sa 95-36, po četvrtinama 30-4, 23-8, 22-12, 20-12. Ponovo je najbolja bila članica Trebinja 03, Kešeljević sa 32 poena i 12 asistencija. Odličnu igru prikazala je Jokanović sa 18 poena.

U meču za treće mjesto Feniks je pobijedio Lider sa 67-33. „Zaista jedna odlična igra naših košarkašica i zasluženo osvojeno prvo mjesto. Ubjeđen sam da možemo dosta i na šampionatu BiH u kadetskom uzrastu“, kaže Milorad Nadaždin trener „Trebinja 03“