Grahovac bolji od Vranješa u Kosta Blanki
U šanskoj Kosta Blanki susret nekadašnjih saigrača iz banjalučkog Borca, Srđana Grahovca i Stojana Vranješa. Naime, prijateljski meč austrijskog i poljskog prvoligaša, bečkog Rapida i Pjast Gljivica pripao je, posle rezultatskog preokreta Bečlijama - 2:1. Posle prvih 45 minuta Poljaci su vodili golom 1:0, a za Pjast Gljivice je nastupao nekadašnji član novosadske Vojvodine i varšavske Legije Stojan Vranješ, potencijalni reprezentativac BiH. On je izašao na poluvremenu na kojem je u igru ušao vezista Rapida Srđan Grahovac, takođe potencijalni član „A“ reprezentacije BiH, a „zeleni“ su uspeli da preokrenu rezultat i ostvare pobedu. Grahovac je zaradio i žuti karton. -Nisam igrao protiv Stojana Vranješa na terenu, ali smo se pre utakmice uslikali za uspomenu na ovaj susret u Španiji gde se naša dva kluba nalaze na pripremama za prolećni deo prvenstva u domaćim ligama - istakao je kratko Srđan Grahovac, najperspektivniji fudbaler Republike Srpske za 2012. godinu sa manifestacije „Dan fudbala“. Stojan Vranješ je posle kontrolne utakmice u Španiji kratko rekao: -Odlično se poznajemo još iz vremena kada smo bili saigrači u Borcu, prijatelji smo veliki. Nama je pripalo prvo, Rapidu drugo poluvreme, ali su Austrijanci uspeli da postignu gol više i zaslućeno pobede. Čestitam Srđanu. Ako je suditi po ovoj utakmici u Kosta Blanki Grahovac i Vranješ će biti standardni u svojim klubovima na proleće, a to znači da mogu da se nadaju i pozivu od selektora Zmajeva Mehmeda Baždarevića.