Zvezda živi svoj san, pala i Baskonija!
Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju Baskoniju 87:69 u 19. kolu Evrolige. Crveno-beli su nastavili sa sjajnim partijama i upisali šestu uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju. Ekipa Dejana Radonjića sada ima skor od 11 pobeda i osam poraza, a Baskonija je pretrpela tek drugi poraz na svom terenu za 11/8. Zvezda se revanširala španskom timu za poraz u prvom delu sezone, koji je u Beogradu slavio sa sedam razlike. Jedan od najzaslužnijih za trijumf Zvezde bio je Marko Simonović sa 23 poena (6/9 za dva, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i pet skokova. Stefan Jović je imao 18 poena (6/7 za dva, 2/4 za tri) 12 asistencija, četiri ukradene i samo jednu izgubljenu loptu. Ognejn Kuzmić imao je 11 poena i šest skokova, a Volters je dodao 9. Kod poraženih, kojima je ovo tek drugi poraz kdo kuće u Evroligi ove sezone, Larkin je imao 16 poena, a 12 Tili, međutim nisu imali podršku ostalih saigrača. Zvezda je odigrala jednu od najboljih utakmica ove sezone. Vodila je od početka do kraja meča, a već u prvoj četvrtini je stekla dvocifrenu prednost. Ta razlika je početkom drugog poluvremena iznosila i 28 poena razlike, 62:34. Baskonija je u poslednjoj četvrtini uspela da priđe na 12 poena zaostatka serijom 9:0, ali je taj nalet definitivno odbio Marko Simonović trojkom za 77:60. Crveno-beli su posle toga samo povećali prednost i ostvarili vredan trijumf.