Norvežani i Francuzi u polufinalu SP
Rukometaši Norveške i Francuske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj pobjedama nad Mađarskom i Švedskom. Iako  rezultat 31:28 govori da je meč bio neizvjestan, Norvežanima ni u jednom trenutku nije dolazio u pitanje plasman u najbolje četiri ekipe na svijetu. Od samog početka su imali ogromnu prednost, 6:1, 11:4, a Mađari su jednom prišli na 12:8. Ipak do kraja prvog poluvremena Norveška odlazi na 17:10, a u jednom trenutku drugog dijela su vodili i sa +9. Na kraju su Mađari uspjeli samo ublažiti poraz na konačnih 31:28. Mnogo neizvjesnije je bilo u drugom duelu, gdje su domaćini savladali Švedsku sa 33:30. Imali su Francuzi minimalnu prednost, sve do pred kraj prvog dijela, kada su Skandinavci preokrenuli i sa 16:15 otišli na odmor. Ta prednost je trajala pet minuta, a onda domaći preko Mahea, Remilija i Karabatića prave seriju 6:2. Ipak Švedska uzvraća, ponovo vodi sa 26:25, ali nakon toga Francuzi preuzimaju potpunu kontrolu i sigurno odlaze u polufinale. U ostalim četvrtfinalnim parovima sastaju se Španija – Hrvatska i Slovenija – Katar.