Lazić i Simonović za ljepši Zvezdin Božić
Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali ekipu Žalgirisa u Litvaniji u 16. kolu Evrolige sa 77:61. Nakon sjajnih pobjeda nad Makabijem, Realom i CSKA, tim Dejana Radonjića nastavio je sa fantastičnim partijama u Evroligi, a nova žrtva je bio Žalgiris. Već na samom početku meča proradila je Zvezdina odbrana i prednost se polako stvarala,da bi nakon deset minuta bilo 21:7. Odlična igra u reketu i dobar šut, a prije svega jaka i čvrsta odbrana bili su glavni aduti „crveno bijelih“ i u nastavku. Simonović je briljirao u drugoj četvrtini i svoju ekipu odveo na +27, na poluvremenu je bilo 47:22. Tim Šarunasa Jasikevičijusa je bio potpuno pogubljen, a u trećoj četvrtini su bili bolji i uspjeli su da smanje ispod 20 razlike, a u Zvezdi je glavni bio Lazić, kome je ovo bila jedna od boljih napadačkih utakmica. U zadnjoj četvrtini šampion ABA lige i Srbije ja privodio meč kraju, a domaći su smanjili na -13, da bi Lazić novom trojkom postavio konačnih 77:61. Ovom pobjedom Crvena zvezda se popela na sedmo mjesto na tabeli, a najefikasniji je bio Simonović sa 16 poena, Lazić je imao poen manje, a Dženkins 13, dok je u Žalgirisu jedini dvocifren bio Jankunas sa 10 poena. Naredni meč u Evroligi, košarkaši Zvezde igraju za sedam dana kad dočekuju Fenerbahče.