Novak od ponora do pobjede
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Dohi pobjedom nad Fernandom Verdaskom od 2:1 (4:6, 7:6, 6:3). Španac će vjerovatno večeras i narednih nekoliko dana sanjati pet meč lopti protiv Đokovića, propuštenih u taj-brejku drugog seta. Prije toga u prvom setu, prvi brejk je napravio Novak i poveo sa 4:2, da bi nakon toga Verdasko osvojio naredna četiri gema i poveo sa 1:0 u setovima. U drugom setu su veoma brzo razmjenili po brejk, s tim da je kasnije Verdasko propustio tri brejk šanse, sa kojima bi servirao za pobjedu. U taj-brejku prava drama, gdje je Španac poveo sa 6:2 i tada prosto stao. Đoković je uspio da izjednači i nakon toga odbrani još jednu meč loptu, a zatim je osvojio svoju prvu šansu i odveo meč u treći set. A tamo prosto nije bilo dileme o pobjedniku, jer je Novak sa dva brejka, sigurnim servisom slavio sa 6:3 i plasirao se u finale, gdje ga čeka bolji iz meča Endi Marej – Tomaš Berdih.