Dervenćani pregazili Ugljevičane

Košarkaši  Dervente  u okviru 5. kola  Druge košarkaške lige Republike  Srpske ostvarili su ubjedljivu pobjedu  protiv Rudara iz Ugljevika, rezultatom 80:49.

Dervenćani su dobro otvorili susret i prvu četvrtinu dobijaju sa 7 razlike  21:14. U drugoj četvritni domaćin je  zaigrao bolje u odbrani, i gostima je dozvolio svega pet koševa da ubaci i na odmor su otišli sa prednošću od 24 poena, tačnije 43:19.

U nastavku utakmice Derventa je  povećavala  prednost, te rezultat treće četvrtine je bio 64:33. U četvrtoj četvrtini domaći igrači su rutinski držali prednost, te utakmicu dobili sa 31 razlike.

Ekipa Dervente dva kola nije odigrala, a za sada imaju dvije  pobjede i jedan poraz. U narednom kolu ekipa  Dervente gostovaće kod ekipe Drina Birač.

KK Derventa – KK Rudar Ugljevik 80:49 Sportsko-kulturni centar Derventa