Goleada u Ljubinju

U 4. kolu futsal Prve lige R. Srpske, večeras su u Ljubinju snage odmjerili istoimeni domaćin i brčansko Brčko Zdravlje. Kako je publika u Ljubinju već navikla, utakmica je obilovala velikim brojem golova, ali na radost domaćih navijača, veći broj lopti je završio u mreži gostujućeg golmana.

Snažan otpor gosti su pružili u prvom poluvremenu i dva puta su bili u prednosti golovima večeras odličnog Emira Hodžića. Domaći tim se uspio vratiti oba puta iz zaostatka, da bi u poslednjem minutu prvog dijela igre sjajnim golom Šijakovića otišao na odmor sa minimalnom prednošću.

ljubinje-brcko1

To kao da je ubilo sve nade Brčaka u povoljan rezultat, pa je samo u prvih pet minuta nastavka domaćin stekao nedostižnih pet golova prednosti, 7:2. Do kraja utakmice rezultatske neizvjesnosti nije bilo, iako je domaća ekipa ušla u problem sa akumuliranim faulovima. Gosti to nisu iskoristili i promašili su sva tri kaznena udarca. Na kraju, u pravoj goleadi, na semaforu je stajalo konačnih 11:6.

Domaća publika je zadovoljna napustila tribine neosvojivog ’’Borovika’’, ali večeras zaslužuje kritike jer brojnost nije bila na nivou prethodnih sezona, kada su tribine često znale biti ispunjene do poslednjeg mjesta.

Ljubinje, 04.12.2016

Futsal, Prva liga R. Srpske, 4. kolo

Dvorana: ’’Borovik’’

Gledalaca: oko 200

Sudije: Dušan Berak i Danko Butulija (oba Trebinje), Delegat: Srđan Sulaver (Trebinje)

KMF ’’Ljubinje’’ – KMF ’’Brčko Zdravlje’’ 11:6 (3:2)

0:1 – Hodžić E. (7.), 1:1 – Pecelj (11.), 1:2 – Hodžić E. (13.), 2:2 – Sorajić Z. (16.), 3:2 – Šijaković (20.), 4:2 – Toholj (21.), 5:2 – Likić (22.), 6:2 – Vuković (25.), 7:2 – Toholj (25.), 7:3 – Hodžić E. (27.), 8:3 – Pecelj (29.), 9:3 – Toholj (31.), 10:3 – Šijaković (32.), 10:4 – Ćulum (34.), 11:4 – Vuković (37.), 11:5 – Vujić (37.), 11:6 – Hodžić E. (37.)

KMF ’’Ljubinje’’: Sorajić M., Pecelj, Likić, Sorajić Z., Toholj, Vuković, Šijaković

KMF ’’Brčko Zdravlje’’: Livadić, Bijelović, Hodžić E., Bećirović, Savić, Ćulum, Hodžić S., Vujić, Kovačević, Manojlović

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred